logo yeni

calisanlar2 copy

programcı, bilgisayar mühendisliğini bitirirse ?

Çok
4 ay 3 hafta önce - 4 ay 3 hafta önce #18212 Yazan: narmi
narmi tarafından programcı, bilgisayar mühendisliğini bitirirse ? konusunda yanıtlandı
Tekrar teşekkür ederim beni aydınlattığınız için. Ben Özel Hizmet Tazminatı ve Yan Ödemeyi araştırırken faklı bi konudan da bahsettiniz o da ek gösterge konusu. Arkeolog kadrosuna atanmadan ek göstergeden yararlanılamayacağını söylediniz. Lakin ben kontrol ettim diplomamı ibraz ettiğim tarihten itibaren bu ek göstergeden yararlandırılmışım, bu yanlış mı olmuş? Kütüphaneci kadrosunun ek göstergesi 2200 mü, yoksa 1500 mü, (https://memurunyeri.com/memur-maas/126-ek-gosterge-cetveli.html) buna göre ne olmalı?

Şuan maaş derece/kademem 2/3'ü ve hem maaş hem emekli ek göstergem 1600 karşılığı ise 233,70. Yan ödemem ise 2100 karşılığı ise 97,27. Özel Hizmetim 100 karşılığı ise 1.387,58.

Bu arada atandığım kadro derecem 1. Ayrıca Ek ücret ödemem 110 ve karşılığı 1.526,34. Bu kadroda arkeolog unvanının ek ücret ödeme puanı 120. Bundan yararlanabilir miyim?

Sizin söyleminize göre ek göstergem şuan 2/3' göre 1100 mü olmalı? Bu durumda benim ek göstergem yanlış mı işlenmiş, neye göre yapılmış ve bu aşamada ne yapmalıyım, kuruma başvurup geçmişe yönelik düzelttirmeli miyim ? Teşekkürler..
Son Düzenleme: 4 ay 3 hafta önce Düzenleyen:narmi

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 ay 3 hafta önce #18215 Yazan: papatya
Sayın NARMİ,

Kütüphaneci kadrosunda 2/3'de ek göstergenizin 1600 olması gerekir. Kütüphaneci ile arkeolog ek göstergeleri aynı seviyededir. Ek göstergeden yararlanamazsınız dememdeki sebep, önceki mesajınızda arkeolog ek göstergesinden yararlanmaktan söz etmenizdir.
Öte yandan, Kütüphaneci kadrosunda olmanız nedeniyle, Arkeolog kadrosu için belirlenmiş ek ödemeden yararlanamazsınız.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: narmi

Çok
4 ay 3 hafta önce #18217 Yazan: narmi
narmi tarafından programcı, bilgisayar mühendisliğini bitirirse ? konusunda yanıtlandı
Herşey için çok teşekkür ederim..

Çok
2 hafta 6 gün önce #18433 Yazan: qwerty
qwerty tarafından programcı, bilgisayar mühendisliğini bitirirse ? konusunda yanıtlandı
Lisans mezunu programcıyim. Bilgisayar mühendisliğini bitirdim. Kurumdaki mutemet zaten lisans mezunusun ve ikinci lisans diplomani aldığın için üst ogrenim sayilmamakta diyip mühendislik oht sini vermiyor. Konu ile ilgili emsal karar ve görüşe ihtiyacım var saygılarımla.

Çok
2 hafta 6 gün önce #18434 Yazan: papatya
Sayın qwerty,
Maliye Bakanlığı (BÜMKO tarafından Sağlık Bakanlığına verilen 17.03.2014 tarih ve 2334 sayılı görüş) tarafından verilen bir görüşte; “… teknik ve sağlık hizmetleri sınıflarına dahil kadrolarda bulunan personelin söz konusu hizmet sınıflarına atanabilecek herhangi bir mesleki üst öğrenimi bitirmeleri halinde, kariyerleri için öngörülen zam ve tazminatın ödenmesinde, bitirilen üst öğrenimin “kadro göreviyle ilgili olması”, “kurumun görev alanıyla ilgili olması” veya "mevcut mesleki öğrenimin program ve bölüm bazında devamı mahiyetinde bir üst öğrenim olması" gibi şartların aranmasına gerek bulunmadığı, sadece bulunulan hizmet sınıfına atanılabilecek mesleki bir üst öğrenimin bitirilmiş olmasının yeterli görülmesi gerektiği…” ifadesine yer verilmiş olmasına bakıldığında, konuyla ilgili 2 şartın arandığı; bunlardan birinin teknik hizmetler sınıfında görev yapıyor olmak olduğu, diğerinin ise bitirilen üst öğrenimin de yine teknik hizmetler sınıfında görev almaya uygun olması olduğu görülmektedir.
Buradan hareketle, TH programcının, Mühendislik bitirmesi durumunda önceki eğitimine bakılmadan zam ve tazminat ödemesi yapılması gerektiğini düşünmekteyim.
Bu nedenle, Maliye Bakanlığının görüşünden kurumunuza söz edebilirsiniz.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Sayfa oluşturma süresi: 0.168 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.