logo yeni

calisanlar2 copy

Teknik lise intibak

Çok
5 yıl 6 ay önce #11689 Yazan: hekbek
Teknik lise intibak, hekbek tarafından oluşturuldu
iyi günler
1994 yılında Teknik Lisesi bilgisayar bölümünden mezun oldum. Bu dönemde normal öğrenim süresi 3 yıldı, ben ise 4 yıl lise okudum. Daha sonra 1996 yılında 2 yıllık meslek yüksek okulu bilgisayar programcılığı bölümünü bitirdim. 2013 yılında Tekniker olarak belediyede göreve başladım.(kendi mesleğimi yapıyorum) 657 sayılı kanunun 36 ncı maddesi A/6-b fıkrası uyarınca, (ortaokul ve dengi, lise ve dengi okulların, normal öğrenim süresinden fazla olması halinde, başarılı her öğrenim yılı için bir kademe ilerlemesi uygulanır. Bunlardan teknik öğretim okulları mezunlarına, meslekleri ile ilgili görevlerde çalışmaları halinde ayrıca bir kademe ilerlemesi daha verilir.) 1 kademe fazladan okuduğum yıl için, 1 kademe de mesleğimle ilgili görevde çalıştığım için almam gerekiyordu. Fakat ben 1 kademe aldım. Mesleğimle ilgili görevde çalıştığım için olan 1 kademeyi alamadım. Bana kurumun söylediği yüksekokul mezunu olarak girdiğin için bu haktan yararlanamazsın. Dilekçe ile başvurdum, itiraz cevabı geldi ne yapmam gerek
teşekkürler

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 6 ay önce #11694 Yazan: osman1
osman1 tarafından Teknik lise intibak konusunda yanıtlandı
Kurum doğru yapmış bence. Çünkü "ortaokul ve dengi, lise ve dengi okulların, normal öğrenim süresinden fazla olması halinde, başarılı her öğrenim yılı için bir kademe ilerlemesi uygulanır. Bunlardan teknik öğretim okulları mezunlarına, meslekleri ile ilgili görevlerde çalışmaları halinde ayrıca bir kademe ilerlemesi daha verilir." hükmü, teknik öğrenim okulu mezunu olarak mesleği ile ilgili görevde çalışanlar hakkında uygulanacak bir hükümdür.
Siz "normal öğrenim süresinden fazla olan teknik (ortaokul ve dengi, lise ve dengi) okul mezunu olarak mesleğiniz yapmayıp, 2 yıllık meslek yüksekokulu mezunu olarak mesleğinizi yapıyorsunuz. Bu nedenle ykseköğrenim mezunu olanların yararlanamayacağı bir hükümden yararlandırılmamanız doğru geliyor bana.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 6 ay önce #11699 Yazan: feylesof
feylesof tarafından Teknik lise intibak konusunda yanıtlandı
Bende uygulama bu şekilde diye biliyorum.

Hayat felsefeden ibaret derken felsefemi yapıyorum?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.145 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.