logo yeni

sozlesmeli amir olurmu

Daha
2 yıl 8 ay önce #11442 yazan tılıspık
tılıspık konu oluşturdu: sozlesmeli amir olurmu
Sözleşmeli mühendis devlet memuruna amir olabilir mi evet olur deniyor ama akıbeti belli olmayan özellikle siyasi olan belediyelerde bugün var yarın yok olan birinasilamir yapılır

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 8 ay önce #11443 yazan nazli
nazli konu cevapladı: sozlesmeli amir olurmu

tılıspık yazan: Sözleşmeli mühendis devlet memuruna amir olabilir mi evet olur deniyor ama akıbeti belli olmayan özellikle siyasi olan belediyelerde bugün var yarın yok olan birinasilamir yapılır


Devlet memurlarının disiplin amirlerinin kimler olacağı yönetmelikle düzenlenmektedir. Bu düzenlemelerde, sözleşmeli personelin devlet memuruna disiplin amiri olacağına dair herhangi bir hüküm bulunmuyor.
Ancak kurumlar, hizmet gereği ve personel durumunundan hareketle devlet memurlarını bir sözleşmeli personelin emrine verme yoluna da gidebiliyorlar. Buradaki amirlik, süreklilik gösteren bir amirlik değil, belli bir işin görülmesinde koordinasyonu sağlama görevinden öteye gitmeyecektir bence. Çünkü, memur hakkında yaptırım uygulama yetkisi olmayan birinin amirliğinin, genel mabnada amirlik olması mümkün olmayacaktır.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Sayfa oluşturma zamanı: 1.493 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.