logo yeni

calisanlar2 copy

teknik hizmetlerden genel idare hizmetlerine geçiş

Çok
5 yıl 10 ay önce #11008 Yazan: alev26
Arkadaşlar merhaba ben belediyede teknisyen kadrosunda çalışan biriyim teknik hizmetler sınıfından genel idare hizmetlerine nasıl geçebilirim bazı arkadaşlardan görevde yükselmeye girmen gerekiyor diyor ama mevzuata teknik hizmetler görevde yükselmeye giremez diye bir ibare var sanırım yani şeflik gibi veya düz memurluğa nasıl gçerim?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 10 ay önce #11009 Yazan: Kül Tigin
Merhaba alev26.

Mahalli İdareler Personelinin Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği 20. madde hükmü:
Gruplar arası görevde yükselme niteliğindeki geçişler ve alt gruptan üst gruplara geçişler görevde yükselme sınavına tabidir. Mahalli idarelerde ve diğer kamu/kurum ve kuruluşlarında, daha önce bulunulan görevler ile bu görevlerle aynı düzey görevlere veya alt görevlere, görevde yükselme sınavına tabi tutulmadan atama yapılabilir.

Bu hükme göre, sizin GİH sınıfındaki hangi kadroya atanmak istediğiniz önemlidir. Örneğin sizin durumunuzda şef kadrosuna atanmak görevde yükselme niteliğinde iken, memur kadrosuna atanmak değildir. Dolayısıyla şef kadrosuna atanmak için görevde yükselme sınavına girmek gerekirken, memur kadrosuna atanmak için şart değildir.

Benzer bir görüşe buradan ulaşabilirsin.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: alev26

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 10 ay önce - 5 yıl 10 ay önce #11017 Yazan: alev26
teşekkür ederim ama şurda bi çelişki yokmu dediğine göre ozaman teknisyen kadrosundan düz memurluğa direk kuruma başvuru yaparakmı geçebiliyorum?? görevde yükselmeye girmeye gerek kalmadan! diğer şeflik konusunda ise şefliği kazanırsam direk genel idareye geçiyorum galiba yanlışmı anlamışım ayrıca verdiğiniz linkte sağlık teknisyeni için ben beledeyide teknisyeneim farklılık arz edermi acaba yardımlarınız için teşekkürler
Son Düzenleme: 5 yıl 10 ay önce Düzenleyen:alev26

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 10 ay önce #11022 Yazan: metinc
Buradaki çelişkiyi anlayamadım. Ayrıca, Oradaki görüş olayın mantığı bakımından yol gösterir. Teknisyen kadrosundan memur kadrosuna geçmek için sınava gerek olmasada kurumun takdirindedir. Dilekçeyle kurumunuza başvurabilirsiniz. Ancak memur kadrosundan teknisyen kadrosuna geçişte unvan değişikliği sınavı gerekir.

Şeflik ile ilgili de, mahalli idarelerin görevde yükselme yönetmeliğindeki şartları taşıyorsanız görevde yükselme sınavına girerek atanabilirsin.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: alev26

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 10 ay önce - 5 yıl 10 ay önce #11028 Yazan: alev26
peki bunu belgelemek için personel daire başkanlığına yazsam cevabı bu şekilde gelirse elimde belge olsa kuruma dilekçe verdiğimde daha etkili olurmu yoksa dediğiniz gibi teknik memurluktan düz memurluğa geçişin yasal olduğunu kurumun takdirine kaldığını belirten yazı alabileceğim başka bi kurum varmı personel dairesi başkanlığından başka. biliyosunuz çoğu çalıştığımız kurumda yok öyle bişi otur oturduğun yerde denip başdansavıyolar...Ayrıca detaylı bilgilendirmeniz için çok ama çok teşekkür ederim ederim sayenizde içim rahatladı
Son Düzenleme: 5 yıl 10 ay önce Düzenleyen:alev26

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 10 ay önce - 5 yıl 10 ay önce #11029 Yazan: metinc
Bu konuda görüş vermeye yetkili kurum Devlet Personel Başkanlığıdır. Oraya başvurabilirsiniz. Ancak şahıslara görüş vermiyorlardı eskiden şimdiki durum nedir bilmiyorum. Telefonlada ulaşmayı deneyebilirsiniz.Onun dışında zaten bu konu kurumun takdirinde olduğu için size "otur oturdugun yerde" diyecek bir kurum atamanızı yapmaz. Bu işlerde öncelikle referans ayarlamak gerekiyor ne yazıkki.

NOT:Devlet personelden cevap alamazsanız, Devlet personelin İnternet sitesindeki görüşü kurumunuza başvuruda kullanabilirsiniz. Aşağıdaki adreste 25 nolu görüş sizin durumunuza uymaktadır.

http://www.dpb.gov.tr/tr-tr/gorus/kamu-personelinin-egitim-gorevde-yukselme-unvan-degisikligiyle-ilgili-gorusleri
Son Düzenleme: 5 yıl 10 ay önce Düzenleyen:metinc
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: alev26

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.171 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.