logo yeni

calisanlar2 copy

Ünvan değişikliği

Çok
4 yıl 6 ay önce #12306 Yazan: nazli
nazli tarafından Ünvan değişikliği konusunda yanıtlandı
Sözü edilen düzenlemelerde aylığı aynasında ödeneceği yazıyor. Yani gosterge×katsayı
Bunun dışında kalan ek gösterge, zam ve tazminat, ek ödeme görevle ve kadroyla ilgili olarak değişir.
Bu sebepleri ki görevden alınan kişiye peşin ödenen bu unsurlar borç çıkarılır.
Aylık kasıt farklı olduğu için buna dikkat edin bence. Sitedeki yazı da o yönde.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Adige

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 ay 3 hafta önce #18013 Yazan: serhan333
serhan333 tarafından Ünvan değişikliği konusunda yanıtlandı
Sayın Papatya, doçent unvanı alıp üniversiteden halihazırda 2 sene geçmesine rağmen doçent kadrosu alamayan öğretim üyesi kadro almadan sahip olduğu doçent unvanı ile emekli olabilirmi.. bu emekliliği sonucunda doçent emekli maaşı alabilirmi.. yoksa yardımcı doçent (dr.öğretim üyesi ) olarak mı emekli olur... doçentlikde unvan almak emekli hakkı tanır mı bu unvandan..cevap verirseniz memnun olurum..

Çok
3 ay 3 hafta önce - 3 ay 3 hafta önce #18017 Yazan: papatya
papatya tarafından Ünvan değişikliği konusunda yanıtlandı
Sayın SERHAN333,
Doçent unvanını kazanmış olmak aylık ücret unsurları yönüyle Doçent kadrosu için belirlenmiş olan haklardan yararlanmayı mümkün kılmamakta, bu haklardan yararlanabilmek için Doçent kadrosuna atanmış olmak gerekmektedir.
Bu itibarla, atanmadan hak kazanamayacağınız Doçent kadrosu ek göstergesi ile 1. derece kazanılmış hak aylığıyla Doçent kadrosunda olanlar için geçerli olan makam ve görev tazminatı unsurları üzerinden emeklilik hakkına kavuşmanız da mümkün olamayacaktır.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Son Düzenleme: 3 ay 3 hafta önce Düzenleyen:papatya
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: burak32024

Çok
1 ay 2 hafta önce #18114 Yazan: burak32024
burak32024 tarafından Ünvan değişikliği konusunda yanıtlandı
Sayın Papatya;
Adalet Bakanlığı 657 G.İ.H. olarak devam ettiğim görevimde 5/3 derece kademe ile çalışmaktayken uzman yardımcılığı için açılan sınava girip kazandım ve kurumumdan aldığım muvafakat ile naklen atamam yapıldı. Yeni kurumumda da hizmet sınıfım 657 G.İ.H olarak gözükmesine rağmen unvanımın değiştiği ileri sürülerek 8/1'den başlattılar. Derece kademe ilerlemesinde esas olan hizmet sınıfı değil midir? Talepte bulunmam için atıf yapmam gereken yasal dayanağım hakkında aydınlatabilirseniz memnun olurum. Saygılar.

Çok
1 ay 2 hafta önce #18116 Yazan: papatya
papatya tarafından Ünvan değişikliği konusunda yanıtlandı
Sayın burak32024,
Kurumlarda uzman yardımcısı kadroları genellikle 9 veya 8 inci derecelerde olup, aylık ücretleri de bu derecelere göre belirlenmiş ve ödenmektedir.
Öte yandan memurların kazanılmış hak aylık seviyelerinin 3 derece altındaki kadrolara atanması da 657 sayılı Kanun hükümleri çerçevesinde mümkün olabilmektedir.
Hal böyle iken, 8 derece uzman yardımcısı kadrosuna atanmış olmanıza rağmen kazanılmış hak aylığınız olan 5/3' dokunulmamıştır. Kademe ilerlemesi yaptığınızda 8 inci derece uzman yardımcısı kadrosunda kazanılmış hak aylık seviyeniz 4/1 olacaktır.
Bunun yanı sıra, uzman yardımcılarının aylık ücretleri kazanılmış hak aylık derece kademelerine göre değil, uzman yardımcısı olmalarına göre belirlenmiştir.
Özetle, hakkınızda yapılan işlemin normal bir uygulama olduğunu düşünmekteyim.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Çok
1 ay 2 hafta önce #18117 Yazan: burak32024
burak32024 tarafından Ünvan değişikliği konusunda yanıtlandı
Cevabınıza teşekkür ediyorum.

Yaklaşık üç yıl kadar önce aynı görevi yaparken SGK denetmen yardımcılığını kazanan ve ayrıca üniversite araştırma görevlisi kadrosundan yine benim gibi bir başka kurumun uzman yardımcılığına nakil olarak göreve başlatılan iki farklı durumda bu şekilde değil de kaldıkları derece kademeden atamalarının yapıldığını öğrendim. Buradaki durum, kurumun insiyatifinde mi şekillenmektedir yoksa talebim doğrultusunda düzeltme işlemi yapılabilmekte midir?

Sayfa oluşturma süresi: 0.162 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.