logo yeni

calisanlar2 copy

kadroya geçiş

Çok
7 yıl 4 ay önce #269 Yazan: durux123
kadroya geçiş, durux123 tarafından oluşturuldu
çevre bakanlığı en son 100 sözleşmeli personel alım ilanı verdi. kazananların listesini 29 temmuzda açıkladı. en geç 2 ağustosta sözleşmeler imzalandı. 26 ağustosta evraklar istenerek görev yerleri belirlendi ve göreve göreve başlatıldı. bakalık kadroya geçirilebirmi diye maliyeye yazı yazdı ve hala cevap yok.(olumlu veya olumsuz)editöre soruyorum torba yasaya göre 2 ağustostan önce yerleştirme işlemleri bitmiş sözleşmeliler de kadroya geçer diyor. herkese sordum hep farklı cevap var. bizim bu durumumuza göre sözleşmeye 1 ağustosta imza attık, 29 ağustosta görev yerlerimiz belli oldu ve başladık. bu duruma göre kadroya geçebilr miyiz yani yerleştirme işlemleri 2 ağustostan önce bitmişten kasıt nedir maliye veya Devlet personel başkanlığının yerleştirme işlemleri 2 ağustostan önce bitmiş cümlesine bakış açısı ve yorumlama durumu nedir?editör bey kesin bir cevap verirse sevinirim. saygılarımla.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 yıl 4 ay önce #280 Yazan: papatya
papatya tarafından kadroya geçiş konusunda yanıtlandı

durux123 Yazan:: çevre bakanlığı en son 100 sözleşmeli personel alım ilanı verdi. kazananların listesini 29 temmuzda açıkladı. en geç 2 ağustosta sözleşmeler imzalandı. 26 ağustosta evraklar istenerek görev yerleri belirlendi ve göreve göreve başlatıldı. bakalık kadroya geçirilebirmi diye maliyeye yazı yazdı ve hala cevap yok.(olumlu veya olumsuz)editöre soruyorum torba yasaya göre 2 ağustostan önce yerleştirme işlemleri bitmiş sözleşmeliler de kadroya geçer diyor. herkese sordum hep farklı cevap var. bizim bu durumumuza göre sözleşmeye 1 ağustosta imza attık, 29 ağustosta görev yerlerimiz belli oldu ve başladık. bu duruma göre kadroya geçebilr miyiz yani yerleştirme işlemleri 2 ağustostan önce bitmişten kasıt nedir maliye veya Devlet personel başkanlığının yerleştirme işlemleri 2 ağustostan önce bitmiş cümlesine bakış açısı ve yorumlama durumu nedir?editör bey kesin bir cevap verirse sevinirim. saygılarımla.


Sayın Ziyaretçimiz,
Kadroya geçme hakkı tanıyan Kanun, 25.06.2013 tarihinden önce personel alımına yönelik olarak ilanı verilmiş ve 2 Ağustos 2013 tarihi itibariyle yerleştirme işlemleri bitmiş olan sözleşmeli personelin kadroya geçmesine imkan tanımaktadır.
Kanun ile tanınan bir hakkın tüm koşulları gerçekleşmiş olmakla birlikte, idari işleyişteki aksamadan kaynaklı gecikmelerin ilgililere tanınan hakkı ortadan kaldırmayacağı hukuk devletinin temel yaklaşımlarındandır.
Bu çerçevede, Kanunda son tarih olarak belirtilen tarihten önce ilanı verilmiş ve yine kanunda son tarih olarak belirtilen tarihten önce sözleşmelerin imzalanmış olması, kadroya atanacaklar kapsamında olunacağı şeklinde değerlendirilmektedir. Atamanın yapılması ve sözleşmenin imzalanmış olması yerleştirmenin yapıldığı anlamına gelecek olup, göreve başlamanın ise yerleştirme işlemi neticesinde gerçekleşen farklı bir işlem olduğu düşünülmektedir.
Konuya tam benzememekle birlikte, başka bir örneği şu şekilde verebiliriz. KPSS sonuçlarına göre ÖSYM merkezi yerleştirme yapmaktadır. Merkezi yerleştirme işlemi tamamlandıktan sonra kurumlar atama işlemlerini kendileri gerçekleştirmektedirler.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.126 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.