logo yeni

calisanlar2 copy

Sözleşmeli Fesih Dilekçe (?)

Çok
3 hafta 6 gün önce #17515 Yazan: figo102009
figo102009 tarafından Sözleşmeli Fesih Dilekçe (?) konusunda yanıtlandı

muna Yazan:: Öğretmenlik unvanına geçeceğiniz için 1 yıllık bekleme şartının sizi kapsamayacağını düşünüyorum.

Efendim üst postta yazdığım duruma göre gene unvan değişikliği kabilinden olur mu dersiniz..?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 hafta 5 gün önce - 3 hafta 5 gün önce #17516 Yazan: muna
muna tarafından Sözleşmeli Fesih Dilekçe (?) konusunda yanıtlandı
Mevcut mevzuata göre, öğrenim itibarıyla kazanmış olduğunuz Öğretmen unvanlı pozisyona, 1 yıl bekleme şartına tabi olmadan, ilk defa hizmete alınma usulüne uygun şekilde unvan değişikliği yapmak suretiyle atanmanız mümkündür.
Bu itibarla, yeniden bir sınava girmemişseniz ve atanma sırasında herhangi bir sorun çıkar mı diye endişesi de taşıyorsanız, öğretmen alımı aşamasında durumunuzu ilgililerle görüştükten sonra, öğretmenliğe kabulünüzde herhangi bir engel olmadığına kanaat getirdiğinizde şimdiki görevinizden ayrılmanız da söz konusu olabilir.
Son Düzenleme: 3 hafta 5 gün önce Düzenleyen:muna

Çok
3 hafta 4 gün önce #17517 Yazan: figo102009

muna Yazan:: Mevcut mevzuata göre, öğrenim itibarıyla kazanmış olduğunuz Öğretmen unvanlı pozisyona, 1 yıl bekleme şartına tabi olmadan, ilk defa hizmete alınma usulüne uygun şekilde unvan değişikliği yapmak suretiyle atanmanız mümkündür.
Bu itibarla, yeniden bir sınava girmemişseniz ve atanma sırasında herhangi bir sorun çıkar mı diye endişesi de taşıyorsanız, öğretmen alımı aşamasında durumunuzu ilgililerle görüştükten sonra, öğretmenliğe kabulünüzde herhangi bir engel olmadığına kanaat getirdiğinizde şimdiki görevinizden ayrılmanız da söz konusu olabilir.

Benim meramım sadece şudur efendim; şimdi istifa edip 2019 KPSS'ye girip ve sınavı kazandığım takdirde "2019 puanıyla" sıfırdan bir atama ile yerleşebilmem durumunda benim bu istifamın 1 yıllık engele takılıp takılmayacağı hususudur.

Yani sorunsuz bir şekilde atanabilir miyim? Yoksa 2020 atamalarını mı beklemem gerek..?

Çok
3 hafta 4 gün önce #17518 Yazan: figo102009

muna Yazan:: Mevcut mevzuata göre, öğrenim itibarıyla kazanmış olduğunuz Öğretmen unvanlı pozisyona, 1 yıl bekleme şartına tabi olmadan, ilk defa hizmete alınma usulüne uygun şekilde unvan değişikliği yapmak suretiyle atanmanız mümkündür.

Benim meramım sadece şudur efendim; şimdi istifa edip 2019 KPSS'ye girip ve sınavı kazandığım takdirde "2019 puanıyla" sıfırdan bir atama ile yerleşebilmem durumunda benim bu istifamın 1 yıllık engele takılıp takılmayacağı hususudur.

Yani sorunsuz bir şekilde atanabilir miyim? Yoksa 2020 atamalarını mı beklemem gerek..?

Çok
3 hafta 4 gün önce #17520 Yazan: osman1
osman1 tarafından Sözleşmeli Fesih Dilekçe (?) konusunda yanıtlandı
Atanabilirsiniz. 1 yıl engeli sizi kapsamaz.

Çok
3 hafta 3 gün önce #17522 Yazan: figo102009
DPB istifa ettiğiniz için ve direkt geçiş olmadığı için kapsar diyor. Kafam karıştı açıkçası...

Sayfa oluşturma süresi: 0.625 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.