logo yeni

calisanlar2 copy

Sözleşmeli Fesih Dilekçe (?)

Çok
2 ay 1 hafta önce #17471 Yazan: figo102009
Sözleşmeli Fesih Dilekçe (?), figo102009 tarafından oluşturuldu
Merhabalar iyi günler dilerim.

Ben şu an bir kamu kurumunda Sözleşmeli 4/B'li büro personeli olarak çalışmaktayım.

Öğretmenliğe daha iyi çalışabilmek için uygun vaktim ve direncim pek olmadığından istifa etmek istiyorum. Baktım hiç olmadı ücretli öğretmenlik yaparim diye düşündüm.

Şimdi benim bu süreçle alakalı sorularım olacaktı.

1-) İstifa ederken dilekçemi nasıl yazacak olmam benim yararıma olur..?

2-) Ayrıca dilekçemi tek taraflı fesh ediyorum şeklinde mi yoksa karşılıklı olarak fesh edilmesini talep ediyorum şeklinde mi yapsam..? Yani arasında bir fark var mıdır..? Hangisi daha iyidir..?

3-) En çekindiğim nokta da istifa dilekçemin kabul edilmeme gibi bir şeye takılır mı endişesidir... Böyle bir şey söz konusu mudur?

Yani Şefim veya müdürüm, personel açığım var diye bunu ileri sürebilir mi?

Yahut madem gidecektin neden geldin gibisinden..? Çünkü ben sana işi öğrettim bu 2 ay içinde gibisinden...

Teşekkür ederim şimdiden....

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 ay 1 hafta önce #17474 Yazan: muna
muna tarafından Sözleşmeli Fesih Dilekçe (?) konusunda yanıtlandı
4/B sözleşmeli personel, bazı hallerde kendi isteği ile sözleşmeyi tek taraflı feshedebilir. Bu hallerden birisi de "bir ay önceden haber vermek koşuluyla sözleşmeyi tek taraflı feshetmedir."
Belirttiğiniz durum tek taraflı fesih anlamına gelir. Bu durumda, dilekçe vererek ve en az 1 ay sonraki bir tarihi belirterek sözleşmenizin feshedilmesini talep edebilirsiniz. Dilekçenizde tek taraflı veya karşılıklı fesihten söz etmenize gerek olmadığını düşünüyorum.
Dilekçenin belli bir örnekte olması da gerekmiyor.
Bir tarih belirterek, bu tarihten geçerli olacak şekilde sözleşmemin feshedilmesi hususunda gereğini bilgilerinize arz ederim demeniz yeterli olur sanırım.
Talebinizin kabul edilmeyeceğini düşünmüyorum, ayrıca talebiniz kabul edilmese bile, belirttiğiniz tarih itibariyle görevi bırakmanız mümkündür.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: figo102009

Çok
2 ay 1 hafta önce #17478 Yazan: figo102009
figo102009 tarafından Sözleşmeli Fesih Dilekçe (?) konusunda yanıtlandı
Öncelikle cevabınızdan ötürü teşekkür ederim.

Pekala dilekçeyi aşağıdaki gibi yazsam uygun olur mu..?
Ayrıca boş olmasın diye ve KPSS'ye daha iyi çalışabilmek adına 'eğitim sebeplerim' gibi bir şey yazayım dedim.
Uygun düşer mi? Ne dersiniz..?

XXXXX Genel Müdürlüğüne
XXXXX Merkezine

XXXXX merkezinde 25/01/2019 tarihinden itibaren, ( 4/B ) sözleşmeli büro personeli unvanıyla görev yapmaktayım.
Eğitim sebeplerim gerekçesiyle sözleşmemin karşılıklı olarak feshedilmesi hususunu arz ederim.

Ad-Soyad
Dilekçeyi Yazdığım Tarih
İmza

Çok
2 ay 1 hafta önce #17480 Yazan: muna
Belirttiğiniz şekilde de olabilir dilekçe. Fesih isteğinin anlaşılıyor olması yeterli olacaktır.

Çok
2 ay 1 hafta önce #17481 Yazan: figo102009
figo102009 tarafından Sözleşmeli Fesih Dilekçe (?) konusunda yanıtlandı
Yok hani siz 1 ay evvel gibi tarih belirtin demissiniz ya.. Onu yazmadan böyle yazmam da uygun olur diyorsunuz di mi?
Yani öyle ileri bi tarih belirtmeden... Olur diyorsunuz???

Çok
2 ay 1 hafta önce #17482 Yazan: muna
Tarih belirtmeniz şart değil. Eğer isterseniz tarih de belirtebilirsiniz. Tarih belirtmezseniz, kurum isterse hemen isterse bir ay bekledikten sonra sözleşmenizi feshedebilir.

Sayfa oluşturma süresi: 0.606 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.