logo yeni

calisanlar2 copy

Sözleşmeli (4B) 1 Yıllık Süreç...(?)

Çok
2 yıl 1 ay önce #17309 Yazan: figo102009
figo102009 tarafından Sözleşmeli (4B) 1 Yıllık Süreç...(?) konusunda yanıtlandı
Bence yanlış biliyorsunuz hocam. Yine de sağ olun.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 yıl 1 ay önce #17310 Yazan: nazli
nazli tarafından Sözleşmeli (4B) 1 Yıllık Süreç...(?) konusunda yanıtlandı
Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların;

Ek Madde 1- (dördüncü fıkranın b bendi) Ek Öğrenim durumu itibarıyla İhraz edilen ve ekli 4 sayılı cetvelde yer alan unvanlara ilişkin pozisyonlara ek 4 üncü madde çerçevesinde atanmak suretiyle unvan değişikliği yapanlardan, sözleşmelerini tek taraflı feshedenler, bir yıllık süre şartına tabi tutulmadan yeniden istihdam edilebilirler.

Ek Madde 4–Sözleşmeli personelin, unvan değişikliği suretiyle atamasının yapılacağı pozisyon için öngörülen ilk defa hizmete alınma prosedürüne riayet edilmesi kaydıyla, unvan değişikliği mümkündür.

denilmiş olup, ekli 4 sayılı Cetveldeki unvanlar arasında Öğretmen pozisyonuna da yer almıştır.

Bu itibarla, halan 4/B olarak çalıştığınız pozisyondan, sözleşmenizi tek taraflı olarak feshetmek suteriyle ayrılmanız durumunda, 1 yıl bekleme şartına tabi tutulmaksızın, ilk defa hizmete alınma prosedürüne riayet edilmesi kaydıyla, Öğretmen pozisyonunda işe girmenizin mümkün olabileceğini düşünüyorum.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: figo102009

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 yıl 1 ay önce - 2 yıl 1 ay önce #17311 Yazan: figo102009
figo102009 tarafından Sözleşmeli (4B) 1 Yıllık Süreç...(?) konusunda yanıtlandı
Yani hocam ben Şimdi istifa etsem ve farzı misal 2 ay sonra sözleşmeli öğretmenlik alımı olsa ona başvuru yapmam da bir engel bulunmamaktadır..? Doğru mu anladim..? [ Çünkü sözleşmeli kendisi istifa edince 1 yıl başka sözleşmeliye başvuramaz ya ondan dedim ]

Ayrıca o zaman bu 1 yıllık engel sadece diğer unvanlar için mi geçerli olsa gerek..?
Son Düzenleme: 2 yıl 1 ay önce Düzenleyen:figo102009

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 yıl 1 ay önce - 2 yıl 1 ay önce #17322 Yazan: figo102009
figo102009 tarafından Sözleşmeli (4B) 1 Yıllık Süreç...(?) konusunda yanıtlandı
Bakınız ben Şimdi istifa etsem atıyorum 2 ay sonra öğretmenlik alımı olsa ona başvuru yapabilir miyim? Sorumun özeti budur. Yani istifa edip 1 yıllık engele maruz kalır mıyım? Sorumda kazanıp da direkt geçiş ile istifa edip belli bi süre sonra başvurma gibi bir fark var...
Son Düzenleme: 2 yıl 1 ay önce Düzenleyen:figo102009

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 yıl 1 ay önce #17323 Yazan: nazli
nazli tarafından Sözleşmeli (4B) 1 Yıllık Süreç...(?) konusunda yanıtlandı
Bir yıl beklemeden sözleşmeli öğretmen olabilirsiniz. Ancak öğretmenliğe atanmanız, sözleşmeli öğretmenliğe ilk defa atanacaklarda aranan şartlarla ve usulle olabilir. 1 yıl bekleme şartı ise aranmaz.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: figo102009

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 yıl 1 ay önce - 2 yıl 1 ay önce #17324 Yazan: figo102009
figo102009 tarafından Sözleşmeli (4B) 1 Yıllık Süreç...(?) konusunda yanıtlandı

nazli Yazan:: Bir yıl beklemeden sözleşmeli öğretmen olabilirsiniz. Ancak öğretmenliğe atanmanız, sözleşmeli öğretmenliğe ilk defa atanacaklarda aranan şartlarla ve usulle olabilir. 1 yıl bekleme şartı ise aranmaz.


Ama Ben Devlet Personel Başkanlığını aradığımda bana cevaben; şayet sözleşmeli büro personeli görevinizi ifa ederken öğretmeliği kazanırsanız diplomanızla ibraz ederek hemen istifa edip geçiş yapabilirsiniz denildi.

ANCAK siz şimdi sözleşmenizi fesh ederseniz ortada atanmak söz konusu olmadığı için 1 yıllık engele takılırsınız demişlerdi.

Kafam karıştı. Anlamadım gitti...
Son Düzenleme: 2 yıl 1 ay önce Düzenleyen:figo102009

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.180 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.