logo yeni

calisanlar2 copy

Sözleşmeli (4B) 1 Yıllık Süreç...(?)

Çok
2 yıl 1 ay önce #17325 Yazan: metinc
metinc tarafından Sözleşmeli (4B) 1 Yıllık Süreç...(?) konusunda yanıtlandı

figo102009 Yazan::

nazli Yazan:: Bir yıl beklemeden sözleşmeli öğretmen olabilirsiniz. Ancak öğretmenliğe atanmanız, sözleşmeli öğretmenliğe ilk defa atanacaklarda aranan şartlarla ve usulle olabilir. 1 yıl bekleme şartı ise aranmaz.

Ama Ben Devlet Personel Başkanlığını aradığımda bana cevaben; şayet sözleşmeli büro personeli görevinizi ifa ederken öğretmeliği kazanırsanız diplomanızla ibraz ederek hemen istifa edip geçiş yapabilirsiniz denildi.

ANCAK siz şimdi sözleşmenizi fesh ederseniz ortada atanmak söz konusu olmadığı için 1 yıllık engele takılırsınız demişlerdi.

Kafam karıştı. Anlamadım gitti...

Devlet Personel Başkanlığıda nazlı hanımda aynı şeyi söylüyor neden kafanız karıştı?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 yıl 1 ay önce #17327 Yazan: figo102009
figo102009 tarafından Sözleşmeli (4B) 1 Yıllık Süreç...(?) konusunda yanıtlandı

metinc Yazan::

figo102009 Yazan::

nazli Yazan:: Bir yıl beklemeden sözleşmeli öğretmen olabilirsiniz. Ancak öğretmenliğe atanmanız, sözleşmeli öğretmenliğe ilk defa atanacaklarda aranan şartlarla ve usulle olabilir. 1 yıl bekleme şartı ise aranmaz.

Ama Ben Devlet Personel Başkanlığını aradığımda bana cevaben; şayet sözleşmeli büro personeli görevinizi ifa ederken öğretmeliği kazanırsanız diplomanızla ibraz ederek hemen istifa edip geçiş yapabilirsiniz denildi.

ANCAK siz şimdi sözleşmenizi fesh ederseniz ortada atanmak söz konusu olmadığı için 1 yıllık engele takılırsınız demişlerdi.

Kafam karıştı. Anlamadım gitti...

Devlet Personel Başkanlığıda nazlı hanımda aynı şeyi söylüyor neden kafanız karıştı?

Saygıdeğer hocam sorumu sanırım tam anlatamadım.

Ben şimdi 4B sözleşmeli büro personeliyim. Ben bu hafta sözleşmemi fesh etsem kurumdan ayrılsam ve diyelim ki MEB Mayıs ayında sözleşmeli öğretmenlik için ek bir atamaya çıktı. Ben burada 1 yıllık engele takılır mıyım..? Nazlı hanım hayır takılmazsınız diyor.

Kafa karışıklığı budur efendim..

Çok
2 yıl 1 ay önce #17329 Yazan: figo102009
................

Çok
2 yıl 1 ay önce #17330 Yazan: metinc
metinc tarafından Sözleşmeli (4B) 1 Yıllık Süreç...(?) konusunda yanıtlandı
Sınavla girerseniz takılmazsınız.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: figo102009

Çok
2 yıl 1 ay önce #17331 Yazan: figo102009
Hocam sizler sorumu net anlamadınız.

Neyse yine de teşekkür ederim.

Sayfa oluşturma süresi: 0.148 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.