logo yeni

calisanlar2 copy

Sözleşmeli (4/B) - 2 kez istifa (fesh)..?

Çok
9 ay 2 gün önce #17270 Yazan: metinc
metinc tarafından Sözleşmeli (4/B) - 2 kez istifa (fesh)..? konusunda yanıtlandı
sözleşmeli unvan değişikliği sizin dediğiniz gibi mümkündür.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: figo102009

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
1 ay 8 saat önce #17763 Yazan: dejavu
dejavu tarafından Sözleşmeli (4/B) - 2 kez istifa (fesh)..? konusunda yanıtlandı
Osman Bey merhaba
Şöyle demissiniz
"İki defa istifa edenlerin yeniden memur olamaması kuralı, daha önceki iki istifanın da memuriyetten istifa şeklinde olması halinde uygulanıyor. Sözleşmeli statüden veya başka statülerden istifalar, memuriyete girişte istifa kapsamında değerlendirilmiyor."
....
Bunun yazılı bir dayanağı var mı acaba? Bir mevzuat yada yönetmelikte geçiyor mu?
DPB na cimer Uzerinden sordum , kanun yorumlamak bizim işimiz değil minvalinde cevap verdiler.
Şimdiden teşekkür ederim

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 hafta 1 gün önce #17766 Yazan: osman1
osman1 tarafından Sözleşmeli (4/B) - 2 kez istifa (fesh)..? konusunda yanıtlandı
Konu, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 92 nci maddesinde açıkça ifade edilmektedir.
2 defa istifa şartı sadece "memurluktan istifa"ya ilişkin olup, 657 sayılı Kanuna tabi olmayanların memuriyete girişine ise herhangi bir istifa sayı sınırlaması şartı getirilmemiştir.

Memurluktan çekilenlerin yeniden atanmaları:
Madde 92 – İki defadan fazla olmamak üzere memurluktan kendi istekleriyle çekilenlerden veya bu Kanun hükümlerine göre çekilmiş sayılanlardan tekrar memurluğa dönmek isteyenler, ...atanabilirler.

657 sayılı Kanuna tabi olmayan personelden kendi istekleri ile görevinden çekilmiş olanlar,... memuriyetlere atanabilirler.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: dejavu

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.134 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.