logo yeni

calisanlar2 copy

Sözleşmeli (4/B) - 2 kez istifa (fesh)..?

Çok
7 ay 6 gün önce #17262 Yazan: figo102009
Merhabalar... İzninizle bir şey danışmak istiyorum.

İşkur'un ilana çıktığı sözleşmeli (4/B) Büro Personeli unvanına başvurmuştum. Başvurum kabul edildi. Evraklarımı verip güvenlik soruşturmamın da olumlu çıkmasıyla gelen tebligatta 15 gün içerisinde göreve başlanmam istendiği yazıyor.

Bense şimdilik ücretli öğretmenlik yapmaktayım. (Geçen sene formasyon almıştım)

2017 senesinde ise sözleşmeli (4/B) zabıt katibi iken okulum sebebiyle usulüne uygun şekilde istifa etmiştim. Kurumum da kabul etmişti.

Şimdi başlayacağım İşkur'da şayet sözleşmeli öğretmenlik alımlarına başvurup çıkması halinde istifa etmem de bir sakınca olur mu? Çünkü 2 kere istifa etmek memuriyet hayatını tehlikeye sokar gibi birtakım şeyler okumuştum. Bu noktada öğretmenliği kazandığım takdirde yapacağım bu istifanın veyahut sözleşmenin feshinin ileriki memuriyet hayatımı olumsuz manada etkilemesi gibi bir şey söz konusu mudur..?

2-) Buna paralel olarak; 21 Haziran tarihli değişen unvan farklılığı maddesine binaen memuriyetler arası istifa edip geçme durumu, sözleşmeli büro personeli ile sözleşmeli öğretmenlik açısından bir sıkıntı olur mu? Yani geçiş yapabilir miyim..?

Teşekkür ederim...

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 ay 5 gün önce #17264 Yazan: osman1
osman1 tarafından Sözleşmeli (4/B) - 2 kez istifa (fesh)..? konusunda yanıtlandı
İki defa istifa edenlerin yeniden memur olamaması kuralı, daha önceki iki istifanın da memuriyetten istifa şeklinde olması halinde uygulanıyor. Sözleşmeli statüden veya başka statülerden istifalar, memuriyete girişte istifa kapsamında değerlendirilmiyor.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: figo102009

Çok
7 ay 5 gün önce #17265 Yazan: figo102009
figo102009 tarafından Sözleşmeli (4/B) - 2 kez istifa (fesh)..? konusunda yanıtlandı

osman1 Yazan:: İki defa istifa edenlerin yeniden memur olamaması kuralı, daha önceki iki istifanın da memuriyetten istifa şeklinde olması halinde uygulanıyor. Sözleşmeli statüden veya başka statülerden istifalar, memuriyete girişte istifa kapsamında değerlendirilmiyor.

Hocam teşekkür ederim. Peki 2. sorum hakkında bir malumatınız var mıdır..?

Ayrıca merak ettiğim diğer bir husus da diyelim ki kadrolu bir unvandan sözleşmeli öğretmenliğe geçmek için yapilacak olan istifada 6 ay şartı aranır mı? Yoksa direkt geçiş sağlanabilir mi..?

Teşekkür ederim...

Çok
7 ay 4 gün önce #17266 Yazan: metinc
metinc tarafından Sözleşmeli (4/B) - 2 kez istifa (fesh)..? konusunda yanıtlandı
Kadrodan sözleşmeye geçişte 6 ay bekleme süresine gerek bulunmamaktadır.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: figo102009

Çok
7 ay 4 gün önce #17267 Yazan: figo102009
figo102009 tarafından Sözleşmeli (4/B) - 2 kez istifa (fesh)..? konusunda yanıtlandı

metinc Yazan:: Kadrodan sözleşmeye geçişte 6 ay bekleme süresine gerek bulunmamaktadır.

Peki hocam malumunuzdur ki 21 Haziran'da herkes kafasına göre yer değiştirmesin diye unvan değişikliği maddesi getirildi.

Bu maddeye binaen memuriyetler arası istifa edip geçme durumu, sözleşmeli büro personelinden sözleşmeli öğretmenliğe geçme açısından bir sıkıntı olur mu? Yani geçiş yapabilir miyim..?

Çok
7 ay 4 gün önce #17269 Yazan: figo102009
............................

Sayfa oluşturma süresi: 0.246 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.