logo yeni

kamuda istifa sonrası geri dönüş

Çok
7 ay 3 hafta önce - 7 ay 3 hafta önce #16569 Yazan: primary
kamuda istifa sonrası geri dönüş, primary tarafından oluşturuldu
arkadaşlar merhaba
konuyu forumun neresine açacağımı tam kesitiremedim forum moderatörleri uygun olan bölüme teşırlarsa sevinirim

ben 11,03,1998 yılında ziraat bankasında sözleşmeli personel (emekli sandığına tabi ) olarak çalışmaya başladım , 2002 yılındaki kamu bankalarının yeniden yapaılanmasında tüm banka personelleri işçi statüsüne geçtiler (sgk bakımında emekli sandığına tabiş olarak çalışmaya devam ettim ). 01,01,2017 yılında işçi statüsünde çalışır iken kendi isteğim ile ticaret hayatına atılmak üzere istifa ettim .ticaret hayatımda işlerim rast gitmedi , kamudaki istifa sonrası özlük hakkım gereği (ziraat bankası hariç ) bri kamu kurumuna . belediyelere veya kitlere sözleşmeli memur , kadrolu işcii veya memur kadrolarına açıktan atama ile atanma hakkım varmıdır. bu konuda bilgilendirme yapabilecek , yol gösterebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim
emekli sandığı derece kademem 1-2
4 yıllık lisans mezunuyum
Son Düzenleme: 7 ay 3 hafta önce Düzenleyen:primary

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 ay 3 hafta önce #16570 Yazan: kuzey
kuzey tarafından kamuda istifa sonrası geri dönüş konusunda yanıtlandı
Daha önceki çalışmalarınız esas alınarak Devlet memuriyetinde veya sözleşmeli personel statüsünde sınavsız istihdam edilmeniz mümkün olmaz. Ancak, kamudaki işinizden usulüne uygun şekilde ayrılmış olmanız durumunda Türkiye İş Kurumunun merkez ve taşra teşkilatları aracılığıyla öncelik hakkına sahip olarak kamu kurum ve kuruluşlarında işe girme imkanınız söz konusu olabilir.

Çok
7 ay 3 hafta önce #16571 Yazan: primary
primary tarafından kamuda istifa sonrası geri dönüş konusunda yanıtlandı
sayın kuzey öncelikle vakit ayırıp cevap yazdığınız için teşekkürler
durumum biraz karışık olması sebebiyle devlet personel başkanlığına 3-4 sefer bu konu ile ilgili dilekçe yazdım herseferinde bu konu bilgi edinme kanununa aykırı olup mütalaa kapsamına girmektedir diyerek cevap gönderiyorlar dolayısı ile cevap da alamıyorum ,
bir arkadaş vasıtasıyla eskiden dpt çalışmış birisiyle irtibata geçtim o kişi benim durumum için kamu iktisadi teşebbüslerinde sözleşmeli personel olarak sınavsız açıktan atanabilir , memur olarak atanamaz memur olamaz diye diye cevap varmiş , bunu resmi olarak kanunen şu numaralı kanuna özlük hakkına istinaden diye belgelendirsem butun kitlere kit lere müracaat edecem

Çok
7 ay 3 hafta önce #16572 Yazan: nilüfer
nilüfer tarafından kamuda istifa sonrası geri dönüş konusunda yanıtlandı
Daha önce 399 sayılı KHK eki 2 sayılı cetvele tabi olarak çalışmış olmanız nedeniyle, açıktan atama yoluyla ve KPSS şartı aranmaksızın bir KİT'de aynı statüde istihdam edilmeniz mümkün olmakla birlikte, gerekli şartları taşıyor olmanız halinde işe girmenizin ilgili kurumun personel ihtiyacı ve takdiri ile mümkün olabilir.
Bu konuda DPB tarafından verilmiş çeşitli görüşler de bulunmaktadır. Bu görüşlerde özetle; 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin (II) sayılı cetveline tabi pozisyonlarda görev yapan personelin 6 aylık deneme süresinin tamamlanmasını takiben sınava tabi olmaksızın ilgili mevzuatına uyulmak suretiyle açıktan atanmasının ilgili teşebbüs veya bağlı ortaklığın takdirinde olduğu belirtilmiştir.
Örnek görüş:
http://www.dpb.gov.tr/F/Root/dosyalar/gorusler/kamu_hiz_al_iliskin_gorus/mutalaa74.doc

Adil olamıyorsanız, bari adaletten söz etmeyiniz.

Çok
7 ay 3 hafta önce #16573 Yazan: primary
primary tarafından kamuda istifa sonrası geri dönüş konusunda yanıtlandı
sayın nilüfer
zaman ayırıp cevap yazdığınız için teşekkürler
geri dönüş için galiba bir süre sınırlaması yok , istifa tarihinden 1-2 yıl içinde açıktan atanabilir diye gibi

Çok
7 ay 3 hafta önce #16574 Yazan: scandisk
scandisk tarafından kamuda istifa sonrası geri dönüş konusunda yanıtlandı
Süre sınırlaması memur olup istifa edenler için söz konusudur.

Sayfa oluşturma süresi: 0.657 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.