logo yeni

calisanlar2 copy

4B Personel Maaş,Ek Gösterge,Emeklilik

Çok
3 yıl 2 ay önce #16292 Yazan: Bilmuh
Merhabalar,

4B Sözleşmeli olarak çalışan bir memur , kadrolu memurların yararlandığı ek göstergeden ne şekilde yararlanabiliyor? Sözleşmeli memurda derece kademe olmadığı için maaşları aynı unvanda ki kadrolu memurun maaşındaki artış gibi ayarlanmakta mıdır?Yani uzun yıllar sözleşmeli memur olarak çalışan personelin maaşı aynı unvandaki kadrolu memurun derece kademesine göre maaş eşitliği sağlanıyor mu? Ayrıca emeklilik ikramiyesi ve emekli maaşı ek gösterge yoksa neye göre ayarlanmaktadır?

Teşekkürler.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 yıl 2 ay önce #16293 Yazan: kuzey
kuzey tarafından 4B Personel Maaş,Ek Gösterge,Emeklilik konusunda yanıtlandı
4/B sözleşmeli personel hakkında ek gösterge uygulaması söz konusu değildir. Sözleşmeli personelin maaş üst limiti toplu sözleşmelerle (ve ilave maaş artışlarının da bu rakama yansıtılmasıyla) belirlenmekte ve hizmet süreleri de göz önünde bulundurularak ilgili personelin ücreti belirlenmektedir.
Aynı unvandaki kadrolu personel ile sözleşmeli personelin ücretinin eşit olacağına dair bir kural bulunmamaktadır. Ancak, sözleşme ücretleri belirlenirken aynı unvandaki kadrolu personelin maaşları da göz önünde bulundurulabilmektedir.
Farklı iki istihdam şekli olmaları nedeniyle, özlük haklarının da birbirinden farklı olması olağandır.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.125 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.