logo yeni

güvenlik soruşturması ve sözleşmeli olarak atanma

Daha
7 ay 2 hafta önce - 6 ay 1 gün önce #15283 yazan smile-face
smile-face konu oluşturdu: güvenlik soruşturması ve sözleşmeli olarak atanma
Forumdaki tüm arkadaşlara selamlar . Kısaca sizlerden bilgi ve öneri almak istiyorum .
X üniversitesinde 657 kanuna tabi KALORİFERCİ olarak yaklaşık 3 yıldır görev yapmaktayım . 2016 kpss önlisans sınavından 90.00 puan aldım . önlisan tıbbi dökümantasyon ve sekreterlik mezunuyum .(sağlık teknikeri) . bilindiği üzere sağlık bakanlığı kadrolu alımları yok denecek kadar azalttı dolayısıyla sözleşmeli olarak tercih yapmak istiyorum . yakın zamanda sağlık bakanlığınının alım yapacağı konusunda söylenti hatsafhada .Ancak güvenlik soruşturmaları ohal dlayısıyla 6 ay kadar süren kurumlar var . benim sorularım şu şekilde ;

1- sözleşmeli olarak tercih yapıp yerleştirilirsem hemen istifa etmek zorundamıyım ? yoksa güvenlik soruşturması sonuçlanınıcaya kadar kurumumda çalışmaya devam edebilirmiyim ?
2- malumunuz Ohal dolayısıyla ; istifa ettiğimde yerleştirildiğim sözleşmeli pozisyonda işe başlamak için beklemem gereken bir süre var mı ? ( Kurumumun istifa konusunda sorun çıkarmayıp usulüne göre istifamı kabul edeceklerini tahmin ediyorum )
3- Etik olarak bulmasamda sözleşmeli kadroda işe başladıktan sonra tekrar kadrolu pozisyonlara aynı puanla tercih yapabilirmiyim ?

cevaplarınız için şimdidien teşekkür ederim .
Son Düzenleme: 6 ay 1 gün önce yazan Kül Tigin.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
7 ay 2 hafta önce #15285 yazan lazslo
lazslo konu cevapladı: güvenlik soruşturması ve sözleşmeli olarak atanma
1)Güvenlik Soruşturması bitmeden başlaman için seni çağırmazlar. Dolayısıyla hemen istifa etmene gerek yok.
2)Memuriyetten sözleşmeliye geçişte bekleme süresi yoktur.
3)Merkezi yerleştirmede kullandığınız KPSS puanını bir daha başka bir merkezi yerleştirmede kullanamazsınız.

Daha
7 ay 2 hafta önce #15286 yazan smile-face
smile-face konu cevapladı: güvenlik soruşturması ve sözleşmeli olarak atanma
Verdiğiniz cvplar için tşk ederim . Peki sağlık bakanlığının ösym aracılığla çıktığı alımlar merkezi alım olarak mı kabul ediliyor?

Daha
7 ay 2 hafta önce - 7 ay 2 hafta önce #15288 yazan lazslo
lazslo konu cevapladı: güvenlik soruşturması ve sözleşmeli olarak atanma
Bu konuda net bilgim yok ancak merkezi yerleştirmeler yılda iki defa dpb adına yapılıyor. O sebeple sadece sağlık bakanlığı adına yapılan yerleştirmenin merkezi bir yerleştirme olmadığını düşünüyorum.
Son Düzenleme: 7 ay 2 hafta önce yazan lazslo.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: smile-face

Sayfa oluşturma zamanı: 0.689 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.