logo yeni

calisanlar2 copy

Şoför unvanından hizmetli kadrosuna atadılar

Çok
5 yıl 11 ay önce #779 Yazan: iceberg
iceberg tarafından Şoför unvanından hizmetli kadrosuna atadılar konusunda yanıtlandı
kül tigin arkadaşım ben destek personeli şoför olarak girdim ilan buşekilde verildi zamanında bizde şoför olarak başvurduk ve ona göre belge verdik, şimdi de bu durumdayız

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 11 ay önce - 5 yıl 11 ay önce #780 Yazan: papatya
papatya tarafından Şoför unvanından hizmetli kadrosuna atadılar konusunda yanıtlandı

iceberg Yazan:: arkadaşlar kafayı yemek üzereyim ben işe destek personeli şoför olarak girdim ve benden ehliyet vs gibi evraklar alınmıştı,şimdi de beni hizmetli kadrosuna verdiler,ne yapacağımı bilemiyorum,daha önce üniversitelerde destek personeli şoför olarak işe giripte kadroya geçen var mı? personeldeki elemanlar diğer üniversiteleri falan araştırın demiş,onlarda alınan destek personeli şoförü gih sınıfına geçirmişlerse bizde öyle yaparız dediler,ne yapalım şimdi tecrübeli arkadaşlardan yardım istiyorum...

Daha önceki mesajda da belirtiğim üzere, verdiğiniz bilgilere göre GİH Şoför kadrosuna atanmanız gerekiyor.

Bu nedenle öncelikle, Kurumunuza başvurada bulunarak, önceki mesaj ekinde yer alan Tebliği de ekleyip, Şoför kadrosuna atanmanız gerektiği halde Hizmetli kadrosuna neden atandığınızı sorup, bu durumun düzeltilmesini isteyin.
Alacağınız cevaba göre konuyu burada yeniden değerlendirip izlenebilecek yol konusunda düşüncelerimizi belirtiriz.
Ancak kurumunuza yapacağınız başvurudan sonra sorunun çözülebileceğini düşünmekteyim. Çünkü ortada ancak sehven yapılmış olabilecek bir işlem olduğu görülmektedir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Son Düzenleme: 5 yıl 11 ay önce Düzenleyen:papatya

Çok
5 yıl 11 ay önce #784 Yazan: iceberg
iceberg tarafından Şoför unvanından hizmetli kadrosuna atadılar konusunda yanıtlandı
papatya..
kaç defa gidip personelde çalışan elemanlara anlattıysamda anlamadılar,bunlar bizi ekli cetveller var tebliğde, onlar bizi II sayılı cetvele göre atadılar,destek personeli olarak, halbuki biz destek personeli şoför olarak işe başladık ve ona göre ilan verildi,bizim personel direkt cetvel II ye göre işlem yaptı,ama cetvel I de sözleşmeli şoför yazıyo ve onun karşısında da kadrolu şoför yazıyo bunu anlatamadık bir türlü

Çok
5 yıl 11 ay önce #788 Yazan: birgul
birgul tarafından Şoför unvanından hizmetli kadrosuna atadılar konusunda yanıtlandı
Kuruma yazılı müracaat edin sonra haklarınız kaybolmasın. Atamazlarsa da dava açın

Çok
5 yıl 11 ay önce #811 Yazan: nilüfer
nilüfer tarafından Şoför unvanından hizmetli kadrosuna atadılar konusunda yanıtlandı
memurunyeri.com da bugün yer alan bir habere göre, mahkemeler istek dışı alt kadroya atamaları hukuka aykırı buluyormuş.
http://memurunyeri.com/2012-08-19-15-32-43/atama-ve-yerdegistirme/5078-saglik-sebebiyle-alt-unvanlara-naklen-atama-yapilir-mi.html

Adil olamıyorsanız, bari adaletten söz etmeyiniz.

Çok
5 yıl 11 ay önce #838 Yazan: iceberg
arkadaşlar sabah başka bir üniversiteyi aradım,benim gibi destek personeli şoförlerin kadroya nasıl geçtiğini sordum,onlarda destek personeli şoförleri gih sınıfında şoför kadrosuna atamışlar,bizimkilerde mevzuata aykırı diyolar :) adalet bakanlığı da destek personeli şoförleri gih sınıfına şoför kadrosuna atamışlar, ama bizimkiler anlamıyolar,bana delil lazım arkadaşlar,veya bir belge onlara göstermek için yardım ederseniz mutlu olurum gerçekten...

Sayfa oluşturma süresi: 0.152 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.