logo yeni

calisanlar2 copy

Şoför unvanından hizmetli kadrosuna atadılar

Çok
7 yıl 4 ay önce #763 Yazan: iceberg
kadroya geçiş, iceberg tarafından oluşturuldu
editör bey,2011 yılında kamuya 4b sözleşmeli destek personel, şoför olarak işe girdim,kadroya geçerken beni ve arkadaşlarımı hizmetli kadrosuna atadılar,halbu ki sözleşmeliden kadroya geçerken şoför unvanı olduğu halde bizi niye hizmetli kadrosuna atadılar,bunun dayanağı nedir,yardımcı olursanız çok seviniriz..acil cevapo bekliyoz...

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 yıl 4 ay önce #766 Yazan: papatya
papatya tarafından kadroya geçiş konusunda yanıtlandı
6495 sayılı Kanunla bazı sözleşmelilerin kadroya geçirilmesi kararlaştırılmıştır.

Kadroya geçirilecek sözleşmeli personelin, bulundukları sözleşmeli pozisyonlar itibariyle hangi kadrolara atanacakları, Maliye Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığınca ortak olarak hazırlanan ve 7 Ağustos 2013 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan “657 Sayılı Kanunun Geçici 41 inci Maddesinin Uygulanmasına İlişkin Tebliğ” ile belirlenmiştir.

Bu Tebliğde, “Şoför” pozisyonunda olan sözleşmeli personelin, Genel İdare Hizmetleri Sınıfına dahil “Şoför” kadrosuna atanacağı belirtilmiştir.

Buna göre, sözleşmeli statüde “Şoför” pozisyonunda bulunduysanız ve Yardımcı Hizmetler Sınıfında “Hizmetli” unvanlı bir kadroya atanma konusunda da herhangi bir talebiniz yoksa, Genel İdare Hizmetleri Sınıfında “Şoför” kadrosuna atamanızın yapılması gerektiğini düşünmekteyiz.

Talebiniz olmadan "Şoför" pozisyonundan "Hizmetli" kadrosuna atanmanızın hangi mevzuata dayanılarak yapıldığı konusunda kurumunuzda bilgi talebinde bulunabilir ve yapılan atama işleminin geri alınarak Şoför kadrosuna atamanızın yapılmasını isteyebilirsiniz.

Kurumunuz tarafından işlemin düzeltilmemesi ve verilen cevapta yer alan gerekçelerin sizi ikna etmemesi ya da hakkınızda yapılan işlemin hukuka aykırı olduğunu düşünmeniz halinde, atama işlemine karşı dava açmanız da mümkündür.

Öte yandan, konuyu Kamu Denetçiliği Kurumuna da ileterek, atama işleminin hatalı bulunması halinde, işlemi düzeltilmesi için kurumunuz harekete geçirilebilir.

Tebliğ

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 yıl 4 ay önce #768 Yazan: Kül Tigin
Kül Tigin tarafından kadroya geçiş konusunda yanıtlandı

iceberg Yazan:: editör bey,2011 yılında kamuya 4b sözleşmeli destek personel, şoför olarak işe girdim,kadroya geçerken beni ve arkadaşlarımı hizmetli kadrosuna atadılar,halbu ki sözleşmeliden kadroya geçerken şoför unvanı olduğu halde bizi niye hizmetli kadrosuna atadılar,bunun dayanağı nedir,yardımcı olursanız çok seviniriz..acil cevapo bekliyoz...

Benim aklıma gelen bir ihtimal olarak söylüyorum, acaba siz hizmetli pozisyonundaydınız ancak size şoförlük mü yaptırıyorlardı. Bu kadar bariz bir yanlışlığın mantığını anlayamıyorum çünkü. Bunu hangi kurum yaptı merak ettim doğrusu.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 yıl 4 ay önce #771 Yazan: nilüfer
nilüfer tarafından kadroya geçiş konusunda yanıtlandı
Kadroya geçirdik, millet bayram etsin denilirken, her kuruma keyfi atama yetkisi de mi verilmişti yoksa?

Adil olamıyorsanız, bari adaletten söz etmeyiniz.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 yıl 4 ay önce #773 Yazan: NEDVED
NEDVED tarafından kadroya geçiş konusunda yanıtlandı
EVET, BAZI KURUMLARDA DA HİZMETLİYE BİLGİSAYAR İŞLETMENİ KADROSU VERİLDİ.
ÜNİVERSİTELERE BİR BAKIN GÖRÜRSÜNÜZ.
nilüfer Yazan:: Kadroya geçirdik, millet bayram etsin denilirken, her kuruma keyfi atama yetkisi de mi verilmişti yoksa?


(Ey Muhammed!) Biz senden önce hiçbir insana ölümsüzlük vermedik; ve şimdi sen ölürsün de onlar baki mi kalır? (Enbiya-34)

Biz, her insanın kaderini kendi boynuna(Kişisel Seçimine) bağlamışızdır.Diriliş günü, kendisi için bir kayıt çıkarıp yayımlarız. (İsra-13)

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 yıl 4 ay önce #778 Yazan: iceberg
iceberg tarafından kadroya geçiş konusunda yanıtlandı
arkadaşlar kafayı yemek üzereyim ben işe destek personeli şoför olarak girdim ve benden ehliyet vs gibi evraklar alınmıştı,şimdi de beni hizmetli kadrosuna verdiler,ne yapacağımı bilemiyorum,daha önce üniversitelerde destek personeli şoför olarak işe giripte kadroya geçen var mı? personeldeki elemanlar diğer üniversiteleri falan araştırın demiş,onlarda alınan destek personeli şoförü gih sınıfına geçirmişlerse bizde öyle yaparız dediler,ne yapalım şimdi tecrübeli arkadaşlardan yardım istiyorum...

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.166 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.