logo yeni

calisanlar2 copy

SÖZLEŞMELİ PERSONEL EŞ DURUMU TAYİNİ İSTEYEBİLİR Mİ?

Çok
6 yıl 3 ay önce #9128 Yazan: nil nil
kredi yurtlar kurumuna sözleşmeli olarak atandım eş durumundan tayin isteyebilir miyim hemen yoksa belli bir süre beklemem mi gerekiyor . aynı zamanda atandıktan sonra istifa edip öğretmenlik için tercih yapabilir miyim tekrardan atamalar için ?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 3 ay önce #9130 Yazan: papatya
Sayın NİL,

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre sözleşmeli olarak çalışıyor olmanız halinde, eş durumu nedeniyle kurumunuz içerisinde başka bir yere geçmeniz; pozisyonunuzun vizeli olduğu birimde fiilen en az bir yıl çalışmış olmanız, geçeceğiniz hizmet biriminde aynı unvan ve niteliği haiz boş pozisyon bulunması ve eşinizin kamu personeli olması (kamu personeli olan eşinizin, kurum içi görev yeri değişikliği mümkün olmayan veya mevzuatı uyarınca zorunlu yer değiştirmeye tabi tutulan bir görevde bulunması) şartlarının bir arada bulunmasıyla mümkün olabilecektir.

Sözleşmeli statüde iken, bu görevinizden ayrıldığınızda gerekli değer şartları taşıyor olmanız halinde öğretmen olarak atanmanız mümkün olabilir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.135 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.