logo yeni

calisanlar2 copy

SENDİKA!!!! bütün forumdaki arkdaşlar lütfen okuyunuz

Çok
6 yıl 10 ay önce - 6 yıl 10 ay önce #7354 Yazan: aeqitas veritas
arkadaşlar herkese merhaba öncelikle
öncelikle admin narmex ve ferhat beye sesleniyorum emniyet için yardımcı hizmetler , teknik hizmetler ve gih memurları için sendika kurulması yani yönetmenlik çıktığı anda üye olabileceğiz sizler bu konuda sendika başkanı vs vs kurmayı düşünüyor musunuz ? ve daha adını bilmediğim diğer adminler sime-sen diye bi sendika var ona üye olmak değil adını duymak istemem neden diye söylüyecek olursanız bize emniyette yaşayan , sorunları bilen bi senidka lazım diye düşünüyorum bu konu hakkında fikri görüşü düşüncesi olanlar lütfen bizlerle paylaşşsn . ben en cok çevresi olan insanlarla diaoluğu olan konuşmlarda etkili ve tabikide emniyet sınıfında olan birinin olmasını dileri ....saygılarımlar ... adminler sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz ?
Son Düzenleme: 6 yıl 10 ay önce Düzenleyen:aeqitas veritas

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 10 ay önce #7355 Yazan: osman1
Çok haklısınız. Onca mücadele sonrası kurulan bu sendikaların mutlaka yetenekli ellerde olması lazım.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 10 ay önce - 6 yıl 10 ay önce #7366 Yazan: Kül Tigin
Benim Yardımcı Hizmetlerde çalışan arkadaşlara önerim sendikaların kendilerini yeterince dikkate almadığını, sorunlarını yeterince dile getirmediğini düşünüyorlarsa dernekleşme yoluna gitmeleridir. Ülkemizde sendika hizmet kolları kanun ile sayılmıştır ve bu sebeple sadece yardımcı hizmetlerinin sınıfının sorunlarıyla uğraşacak ve bunları dile getirecek bir sendika kurulması mümkün değildir.
Dolayısıyla kurulacak bir dernek, özellikte Mecliste her platformda talebinizi dile getirmenizi sağlayabilir. Bu konuda sivil savunma uzmanları derneğini örnek verebilirim. Türkiye çapında sayıları 1000 kişiyi bulmamasına rağmen kurdukları dernek ile oldukça aktif bir şekilde istediklerini almak için uğraştıklarına bizzat TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda adeta direkten döndüklerini görerek şahit olmuşumdur.
Yardımcı hizmetler çalışanları olarak ta benzer şekilde, sendikalarca yeterince dikkate alınmadığınızı düşünüyorsanız, sorunlarınızı dile getirmek için dernekleşme yoluna gidebilirsiniz.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Son Düzenleme: 6 yıl 10 ay önce Düzenleyen:Kül Tigin

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sorumlular: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma süresi: 0.205 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.