logo yeni

KEYFİ UYGULAMALARA İDARE MAHKEMESİNDEN İPTAL KARARI !

Daha
2 yıl 6 gün önce - 2 yıl 6 gün önce #12661 yazan mbodur
mbodur konu oluşturdu: KEYFİ UYGULAMALARA İDARE MAHKEMESİNDEN İPTAL KARARI !
TÜM ÜNİVERSİTE ÇALIŞANLARI SENDİKASI (TÜM ÜNİ-SEN) Genel Başkanı Selahattin ÖZKAYA ve Genel Sekreter Mecbur BODUR hakkında Anadolu Üniversitesi Rektörlüğünce 2547 Sayılı Kanun’un 13/B-4 maddesi kapsamında tesis edilen geçici görevlendirme işlemleri, yapılan işlemin hukuka aykırı ve yanlış olduğu yönünde sendikamız yöneticilerince kurum idarecilerine yapılan sözlü ve yazılı itirazların değerlendirilmemesi ve dikkate alınmaması nedeniyle, Eskişehir 1. ve 2. İdare Mahkemelerinde açılan iptal davaları sonucunda yapılan görev yeri değişikliği işlemlerinin ; hukuka uygun olmadığı, memurun asli görev yerinde ve kadrosunda çalıştırılmasının esas olduğu, 13/B-4 kapsamında tanınan yetkinin, keyfi veya nakil maddesi olarak kullanılamayacağı, kamu yararı ve hizmet gerekleri amacına uygun belirli sebeplerle kullanılması gerektiği ve 4688 sayılı Kanun’un 18. maddesi gereği “Sendika yönetici ve temsilcilerinin görev yerlerinin sebebi açık ve kesin şekilde belirtmedikçe değiştirilemez” hükmü gereği, yapılan görev yeri değişikliği işlemleri ilgili idare mahkemelerince iptal edilmiş, Sendikamız Yöneticilerinin görev yerlerine iade edilmelerine mahkeme heyetlerinin oybirliği ile karar verilmiştir.

http://www.xn--tmnisen-n2ab.org.tr/?Syf=18&Hbr=837746&/Keyfi-uygulamalara-%C4%B0dare-Mahkemelerinden-pe%C5%9Fpe%C5%9Fe-iptal-karar%C4%B1...

Bağımsızlık ve özgürlük benim karakterimdir. M.Kemal ATATÜRK
Son Düzenleme: 2 yıl 6 gün önce yazan mbodur.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.214 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.