logo yeni

lisans tamamlama

Çok
6 gün 1 saat önce #16915 Yazan: zeynep70
lisans tamamlama, zeynep70 tarafından oluşturuldu
Merhaba, Ben sağlık meslek anestezi mezunuyum.
1-Aöf sağlık teknikerliği okudum ve bana sadece hemşirelik lisans tamamlama deniyor.Ben aöf ten sağlık yönetimi okusam üst öğrenim sayılırmı benim için.
2-işletme önlisansım var sağlıkta lisans tamamlama için sağlık yönetimi okunurmu.Yani faydası olurmu?
3.Okuduğuma göre sağlık yönetimi tüm bölümlerin üst öğrenimi sayılıyormuş.Ne kadarı doğru_?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 gün 19 saat önce #16916 Yazan: nazli
nazli tarafından lisans tamamlama konusunda yanıtlandı
Sağlık meslek lisesi mezunu olarak sağlık hizmetleri sınıfında herhangi bir kadroda görev yapıyorsanız, sağlık teknikerliği unvanı kazandıran bir eğitim tamamladığınızda, tekniker kadrosuna atanmasanız bile sağlık hizmetlerinde üst öğrenim olmasından dolayı tekniker için belirlenen zam ve tazminatlardan yararlanabilirsiniz.
YÖK'ün kararı da sağlık teknikerliğinin ortaöğretim sağlık eğitiminin üst öğrenimi olduğu yönündedir.

Aşağıdaki adreste ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.
https://memurunyeri.com/memur/kamu-personeliyle-ilgili-diger-haberler/15682-yok-saglik-personeli-lisans-tamamlamaya-aciklik-getirdi.html

Sağlık işletmeciliği bölümü bitirmenin etkisi ise aşağıdaki adreste
https://memurunyeri.com/memur/ucret/2694-aof-saglik-kurumlari-isletmeciligi-mezunu-olmanin-memurlara-etkisi.html

Çok
5 gün 7 saat önce #16917 Yazan: zeynep70
zeynep70 tarafından lisans tamamlama konusunda yanıtlandı
Sanırım yazdığımı anlamadınız.Ben zaten önlisanslıyım.aöf sağlık teknikerliğinin üst öğrenimi hemşirelik görünüyor.Ama be lisans olarak hemşirelik okumak istemiyorum.aöf sağlık teknikerliği okuyan biri sağlık yönetimi okuduğunda üst öğrenim olurmu bunu soruyorum.Lütfen tekrar okuyun.Teşekkürler

Çok
5 gün 4 saat önce #16918 Yazan: nazli
Yükseköğretim Kurulu kararıyla sağlık yönetimi lisans programının sağlıkla ilgili mesleki bir üst öğrenim olduğuna Karar verilmiş olduğundan, sağlık hizmetleri sınıfında çalışıyor olmanız nedeniyle, önlisans eğitimi sonrası yapmış olacağınız sağlık yönetimi lisans eğitiminin, sizin için üst öğrenim olarak kabul edilmesi gerekecektir.
Hangi programların sağlık alanında üst öğrenim sayıldığı konusundaki ayrıntılar için aşağıdaki adrese bakın.
https://memurunyeri.com/memur/ucret/13556-saglik-hizmetlerinde-ust-ogrenimlerin-listesi.html

Çok
5 gün 2 saat önce #16919 Yazan: zeynep70
Yardımınız için teşekkür ederim.Son bir sorum olacak.Bu verdiğinizlisatede üst önlisans ve lisans programları var biğrde benim bölümüm sağlık teknikerliği aşağıda fakat yanındaki lisans programlarında birşey yazmıyor neden?

Çok
5 gün 2 saat önce #16920 Yazan: zeynep70
ayrıca bu neden biz tercih yaparken lisans tamamlamada görünmüyor sadece tek seçenek çıkıyor onu anlayamadım

Çok
4 gün 22 saat önce #16921 Yazan: nazli
Listenin sol sütunundaki lisans programlarının tamamı, sağ stündaki önlisans programlarının tamamı için üst öğrenimdir.
Lisans ile önlisans sıraları birbirinin karşılığı değil.

Sayfa oluşturma süresi: 0.676 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.