logo yeni

GÖREV YETKİSİ

Daha
3 hafta 4 gün önce - 3 hafta 4 gün önce #16505 yazan NEDVED
NEDVED konu oluşturdu: GÖREV YETKİSİ
BİR ARKADAŞI 112 ACİL SAĞLIK HİZMETLERİNDE AABT(paramedik) OLARAK ÇALIŞMAKTADIR. SORUSU ŞU ŞEKİLDE: GÖREV VE YETKİSİ DAHİLİNDE HASTAYA FOLEY SONDA(iDRAR SONDASI) TAKMA YETKİSİ VAR MIDIR? BUNUN İNVAZİV GİRİŞİM OLDUĞUNDAN BAHİSLE SADECE DOKTOR YETKİSİ DAHİLİNDE OLDUĞU SÖYLENMİŞ,NEDENİ İSE DOKTORLARIN BU İŞLEMDEN ÖTÜRÜ GİRİŞİMSEL PUAN ALDIKLARI,VE RİSKLİ BİR İŞLEM OLDUĞU SÖYLENMİŞ...DOĞRU MU?

(Ey Muhammed!) Biz senden önce hiçbir insana ölümsüzlük vermedik; ve şimdi sen ölürsün de onlar baki mi kalır? (Enbiya-34)

Biz, her insanın kaderini kendi boynuna(Kişisel Seçimine) bağlamışızdır.Diriliş günü, kendisi için bir kayıt çıkarıp yayımlarız. (İsra-13)
Son Düzenleme: 3 hafta 4 gün önce yazan NEDVED.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 hafta 4 gün önce #16506 yazan kuzey
kuzey konu cevapladı: GÖREV YETKİSİ
Foley Sonda takma işleminin riskli yönleri de vardır. Ayrıca bu işlemin yapılması, işlemi yapan doktora puan kazandırmaktadır. Paramedik görevleri arasında yer almadığını düşündüğüm bu işlemin doktor tarafından yapılması, olası doğabilecek sıkıntı ve sorumluluklar bakımından gerekir diye düşünüyorum.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Sayfa oluşturma zamanı: 0.346 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.