logo yeni

calisanlar2 copy

hiv+

Çok
4 yıl 2 ay önce #14925 Yazan: emretan
hiv+, emretan tarafından oluşturuldu
slmlar arkadaslar ben 7 yıldır ıstanbul da polıs memuruyum ve yaklasık 2 ay once hıv pozıtıf oldugumu ogrendım :( aklıma bazı soular takılıyor sımdı yakın bır zamanda omur boyu bırakamayacagım ve sureklı kontrol altında takıpte kalacagım bır tedavıye baslıycam yaz baslarında sark gorevı acıklandıgında atıyorum sırnak yuksekova v.s yere cıkarsa benım orda takıp ve kontrol altında olmam mumkun degıl ayrıca saglıklı ve duzenlı beslenmem gerekecek cok daha ıyı kosullarda bakmam gerekıyor kendıme bu durumda benım dogu gorevınden muaf olacakmı olmazmı veya gorevden alınma gıbı bırseymı olur merak ettıgım bu umarım net bır sekılde anlatabılmısımdır o yuzden benım egıtım arastırma hastanesıne gıtmem gerek sureklı kontrol altında kalıp ılaclarımı kullanmam ve kendıme ıyı bakmam gerekıyor her acıdan

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 yıl 2 ay önce - 4 yıl 2 ay önce #14926 Yazan: metinc
metinc tarafından hiv+ konusunda yanıtlandı
Öncelikle geçmiş olsun. Emniyet Teşkilatı sağlık şartları yönetmeliğinde HIV enfeksiyonları C dilimi hastalıklar arasında sayılmıştır. Yönetmeliğin 16 ıncı maddesinde yer alan hüküm şöyledir:

"Daire Başkanlığı sağlık komisyonunda dilim belirtir sağlık kurulu raporunda yapılan incelemede; Hastalık Branşlarının Sınıflandırılmasındaki C dilimi sağlık şartlarını taşıyan Emniyet Hizmetleri Sınıfı personel, hastalığının ciddiyeti değerlendirilerek birimlerin faal hizmetleri dışında kalan diğer hizmetlerde çalıştırılabilir."
Faal hizmetler dışında çalıştırılmaya ilişkin kurumunuza takdir yetkisi verilmiş bulunuyor.

Doğu göreviyle ilgili olarak ise atama ve yer değiştirme yönetmeliğinde yer alan düzenleme şöyledir:

"Personel, kendisinin, eş ve çocuklarının sağlık durumları itibariyle tayin edilmemesi için Şubat ayı sonuna kadar
erteleme talebinde bulunabilir. Bu isteğe dayanak olan raporların tam teşekküllü bir Devlet hastanesinden veya üniversite
hastanesinden, özel üniversite hastanesi hariç, alınması şarttır. Başka sağlık kurumlarından alınan raporlar geçerli sayılmaz.

Yukarıdaki fıkrada sözü edilen sağlık kurulu raporları Genel Müdürlük Sağlık İşleri Daire Başkanlığınca incelenir. Sağlık kurulu
raporunda belirtilen hastalık veya sakatlık personelin atanacağı bölgede mevcut sağlık kurumlarında tedavi edilebilir nitelikte ise, Sağlık İşleri Daire Başkanlığınca bu tip tedavi kurumlarının bulunduğu iller belirtilmek suretiyle bu personelin görev yapabileceği yerler tespit olunarak atama işlemi buna göre yapılır. Tedavisi mümkün olacak yer bulunmayan personelin ataması ertelenir."
Son Düzenleme: 4 yıl 2 ay önce Düzenleyen:metinc

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.179 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.