logo yeni

calisanlar2 copy

mesai saatleri

Çok
6 yıl 5 ay önce #8967 Yazan: antalya
mesai saatleri, antalya tarafından oluşturuldu
belediyeye bağlı özel eğitim okulunda eğitmen kadrosunda devlet memuruyum.Okul merkeze uzak olduğu için sabah ve akşam 1 saatten fazla servisle yol kullanıyoruz.mesai saat 8.00 de başlıyor ve öğlen aramız yok akşam mesai çıkışımız saat kaçta olmalı...bu konuda net bir düzenleme var mı????

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 5 ay önce #8968 Yazan: feylesof
feylesof tarafından mesai saatleri konusunda yanıtlandı
Milli eğitim bakanlığı özel eğitim kurumları yönetmeliğinde çalışma saatleri ile ilgilli hüküm şöyledir:
Özel eğitim okulunun özel eğitim ve rehabilitasyon biriminde ve özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde, 08.00 ile 19.00 saatleri arasında eğitim yapılır.
Ayrıca bir de şu hüküm vardır:
Eğitim personeli bir günde 8 saatten fazla derse giremez.

Hayat felsefeden ibaret derken felsefemi yapıyorum?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 5 ay önce #8969 Yazan: antalya
antalya tarafından mesai saatleri konusunda yanıtlandı
ben derse girmiyorum G:İ:H. sınıfında memurum ve arge departmanında çalışıyorum öğlen arası vermediğimiz için mesaimiz saat kaçta biter onu öğrenmek istiyorum.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 5 ay önce - 6 yıl 5 ay önce #8971 Yazan: kawastr
kawastr tarafından mesai saatleri konusunda yanıtlandı
Kardeşim muhalefet olsun diye yazmıyorum. Ama diyelim ki bu konuda 1 saatlik bir mağduriyetin var. İş yerinden 1 saat erken çıksan evine nasıl geri döneceksin. Evine gitmek için belki 1 belki 2 vasıta kullanacaksın. O kazanmak istediğin zamandan fazlasını kaybedeceksin. Cebinden paranda çıkacak. Ya da servisin kalktığı saati mecburen bekleyeceksin.
Lafın kısası yönetimlerde "Ya bu deveyi güdersin. Ya bu diyardan gidersin." zihniyeti hakim olduğu için bence susmak senin için daha hayırlıdır diye düşünüyorum benim naçizane fikrim... Saygılar!

16:90 - Şüphesiz ki Allah, size adaleti, iyilik yapmayı ve yakınlara bakmayı emreder; hayasızlıktan, fenalıktan ve azgınlıktan nehyeder. Öğüt almanız için size böyle öğüt verir.
Son Düzenleme: 6 yıl 5 ay önce Düzenleyen:kawastr

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 5 ay önce #8975 Yazan: feylesof
feylesof tarafından mesai saatleri konusunda yanıtlandı
eğitmen kadrosunda olduğunu yazmışsın. Memur kadrosunda isen onlar için mesai saatleri günde 8 haftada 40 saattir. bunun dışında bir düzenleme olduğunu duymadım.

Hayat felsefeden ibaret derken felsefemi yapıyorum?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 5 ay önce #8979 Yazan: nazli
nazli tarafından mesai saatleri konusunda yanıtlandı

antalya Yazan:: ben derse girmiyorum G:İ:H. sınıfında memurum ve arge departmanında çalışıyorum öğlen arası vermediğimiz için mesaimiz saat kaçta biter onu öğrenmek istiyorum.


Konuyu Kanun hükümlerine göre değerlendirmek gerekir.

657 sayılı Devlet memurları Kanununda çalışma saatleriyle ilgili düzenlemelerde şu hükümler de yer almaktadır:

**Memurların haftalık çalışma süresi genel olarak 40 saattir.
**Ancak özel kanunlarla yahut bu kanuna veya özel kanunlara dayanılarak çıkarılacak tüzük ve yönetmeliklerle, kurumların ve hizmetlerin özellikleri dikkate alınmak suretiyle farklı çalışma süreleri tespit olunabilir.
**Günlük çalışmanın başlama ve bitme saatleri ile öğle dinlenme süresi, bölgelerin ve hizmetin özelliklerine göre merkezde Başbakanlık Devlet Personel Başkanlığının teklifi üzerine Bakanlar Kurulunca, illerde valiler tarafından tesbit olunur.
**Memurların yürüttükleri hizmetin özelliklerine göre, çalışma saat ve süreleri ile görev yerlerine bağlı olmaksızın çalışabilmeleri mümkündür. Bu hususa ilişkin usûl ve esaslar, Devlet Personel Başkanlığının teklifi üzerine Bakanlar Kurulunca belirlenir.

Bu hükümlere göre, ayrı bir düzenleme yapılmadığı sürece öğlen yemek arası verilmesi gerekir ve günlük 8 saat çalışılması gerekir.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.143 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.