logo yeni

calisanlar2 copy

Kurum Değiştiren Polis - Uzman Çavuşun Derece Kademesi

Çok
6 yıl 6 ay önce #8575 Yazan: Adige
Kurum değiştirerek herhangi bir memuriyete atanan polisin ya da uzman çavuşun derece kademe ilerlemesinde nasıl hareket edilecek? DMK 71 de ilerde başladıkları süre kadar bekletilirler diyor. Fakat bunun aleyhine mahkeme kararı ve ona göre genelge vb. varmış. derece kademe ilerlemesi normal olarak yapılacakmış. Bir de bu grubun yıpranmadan kaynaklanan ilerlemeleri neye nasıl etki ediyor acaba?

Bilgi verirseniz seviniriz.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 6 ay önce - 6 yıl 6 ay önce #8576 Yazan: scandisk
Son Düzenleme: 6 yıl 6 ay önce Düzenleyen:scandisk

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 6 ay önce #8577 Yazan: Kül Tigin

Adige Yazan:: Kurum değiştirerek herhangi bir memuriyete atanan polisin ya da uzman çavuşun derece kademe ilerlemesinde nasıl hareket edilecek? DMK 71 de ilerde başladıkları süre kadar bekletilirler diyor. Fakat bunun aleyhine mahkeme kararı ve ona göre genelge vb. varmış. derece kademe ilerlemesi normal olarak yapılacakmış. Bir de bu grubun yıpranmadan kaynaklanan ilerlemeleri neye nasıl etki ediyor acaba?

Bilgi verirseniz seviniriz.

Sanırım İçişleri Bakanlığı genelgesinden bahsediyorsunuz.
Söz konusu genelgeye esas olan Devlet Personel Başkanlığı görüşü buradan ulaşabilirsiniz. Scandisk isimli arkadaşın bahsettiği görüş daha eskidir.
Uzman erbaşların intibakı görüşü

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 6 ay önce #8584 Yazan: Adige
Cevaplarınız için teşekkürler...

Cevaplardan anlaşılan, polisin aldığı ilave derece için bekleme durumu devam ediyor. Uzman çavuşların görev süreleri memuriyetten sayılıyor.

Polislikten geçen arkadaşa bekleyeceğini söylediğimizde, başka kurumlara atanan devrelerinin bekletilmediğini söyledi. Uygulamada yanlışlık mı yapılıyor, bilmediğimiz bir şey mi var anlamaya çalışıyoruz. İlginize teşekkürler...

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.153 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.