logo yeni

calisanlar2 copy

Kadro Tahsisi Hakkında

Çok
6 yıl 9 ay önce #7689 Yazan: papatya
papatya tarafından Kadro Tahsisi Hakkında konusunda yanıtlandı
Sayın DIALUP,
İlk 4 dereceli kadrolara atanma durumunda olmayanların, 5-15 dereceler arasındaki her türlü ataması kazanılmış hak aylık dereceleri esas alınarak yapılır.
3 dereceye kadar üst kadrolara atama yapılabileceği gibi, memurun kabul etmesi durumunda 3 alt dereceye kadar olan kadrolara da atama yapılması mümkündür.
9 uncu derece kazanılmış hak aylığında olmanız durumunda, görevde yükselme ya da başka türlü bir görev değişikliğinde en fazla 6 ncı dereceli kadroya atanmanız söz konusu olabilir. Bu durumda da aylığınızı 9 uncu derecenin ilgili kademesinden almaya devam edersiniz.
Lisans mezunu personelin 4 üncü dereceli kadroya atanması için ise en az 8 yıl hizmetinin bulunması gerekmektedir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: dialup

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 9 ay önce #7690 Yazan: dialup
dialup tarafından Kadro Tahsisi Hakkında konusunda yanıtlandı
Sayın editörüm cevabınız için teşekkür ederim.

Milli eğitim bakanlığı ünvan değişikliği sınavında örneğin;
3.derece kadroya 30 adet
5. derece kadroya 20 adet
7 derece kadroya 2 adet
tekniker kadroları oluşturmuş. Ünvan değişikliği sınavında başarılı olanlar mevcut kadro derecelerine göre artı eksi 3 e göre başvuru yapabilirler. Benim bakanlığa atanma kadro derecem 10 zaten önlisans mezunu olarak kazanılmış hak aylığım 10/2 olarak başladım.
Şimdi eylül ayında yapılacak ünvan değişikliği sınavında Ankadara da yukarıda verdiğim örneğe benzer bir durum olursa benim kadro derecem 10 olduğu için sadece 7lik derece kadroya yani 2 adet teknikerliğe başvurabiliyorum. Fakat kadro derecem 7 olsaydı +-3 ten dolayı 5. derece 20 adet olan teknikerliğede başvurabilirim.
Son olarak diyorumki ünvan değişikliği sınavından önce intibak yaptıracağım lisans mezunu olarak 9/2 si olacağım müracaat etmem halinde bana 7lik kadro tahsis ederler mi bunun için ne yapmam gerekir. Eğer verirlerse yukarıda anlattım gibi adeti muhtemel yüksek olacak teknikerliklere başvurabilirmiyim. Bana yol gösterirseniz sevinirim

Teşekkürler.

Çok
6 yıl 9 ay önce #7692 Yazan: papatya
Sayın DIALUP,
Yine belirtmek isterim ki, hakkınızda yapılacak atama işlemlerinde kadro dereceniz değil, kazanılmış hak aylık dereceniz esas alınır.
Belirttiğiniz durumda ise, kazanılmış hak aylık dereceniz 9 olduğu sürece (bu derecedeki kademe önemli değil);
*Lisans mezunu olarak hizmetiniz en az 8 yıl değilse 3 üncü derece kadroya atanamazsınız.
**5 inci derece kadroya atanamazsınız. (Bu dereceye atanabilmeniz için, kazanılmış hak aylığınızın 8 inci derecenin herhangi bir kademesinde olması gerekir)
**7 nci derece kadroya atanabilirsiniz.

Bunların dışında, hakkınızda nasıl bir işlem yapılırsa yapılsın 3 ve 5 inci derece kadroya atanamazsınız.

Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: dialup

Çok
6 yıl 9 ay önce #7693 Yazan: dialup
dialup tarafından Kadro Tahsisi Hakkında konusunda yanıtlandı
Cevabınız için teşekkür ederim.
Büyük bir bilgi kirliliği var ortada yani beni yanlış bilgilendirdiler münhal kadrolara atanmak için bakanlık kadro derecenin -+3 kullanılacağı söylediler.

Çok
6 yıl 9 ay önce #7695 Yazan: papatya
Sayın DIALUP,

Koya ilişkin farklı ifadelerin kullanılmış olması muhtemeldir. Ancak 657 sayılı Kanunun hükümlerinin kısa şekilde ifadesi "kazanılmış hak aylık derecesinin -+3 derecelerdeki kadrolar" şeklindedir.

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun;

-45 inci maddesinin ikinci fıkrası: "5 inci ve daha aşağı derecelerdeki kadrolara, ... karşılık gösterilecek kadro derecesi kazanılmış hak aylık derecelerinin üç üst derecesinden fazla olmamak kaydıyla, bu dereceler karşılık gösterilerek, kendi derecesi ile aynı sınıftan memur atanması mümkündür."

-76 ncı maddesinin ikinci fıkrası: "Memurlar istekleri ile, kurumlarında kazanılmış hak derecelerinin en çok üç derece altında aynı veya başka yerlerdeki kadrolara atanabilirler."

denilmiştir.

Sayfa oluşturma süresi: 0.156 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.