logo yeni

calisanlar2 copy

istifa sonrası tekrar öğretmenliğe dönme

Çok
6 yıl 8 ay önce #7284 Yazan: yerdogan_86
istifa, yerdogan_86 tarafından oluşturuldu
merhaba ben mke de 1 yıl 399 khk ya tabi sözleşmeli personel statüsünde memurluk yaptım. tekrar kpss ile mebe atandım şimdi ise 2 yıldır meb de kadrolu öğretmen olarak görev yapmaktayım. istifa ederek 399 a tabi alan başka bir göreve elimdeki 92 p3 puanını kullanarak atanmak istiyorum. bu durumda yıllar sonra yahut istediğim bir zamanda tekrar öğretmenliğe dönüş hakkım var mı. 657 kanununda böyle bir durumun olduğunu biliyorum ancak uygulamada nasıldır. yine bu konu üzerine 657 de en fzla 2 kere istifa etmiş olmak yazıyor. benim 399 sözleşmeli personel statüsündeki memurluklarım bu 2 kez istifa hesabına dahil edilir mi yoksa 657 ye göre kadrolu memur olarak 2 kere istifayı mı kastediyor. bu konuda beni aydınlatırsanız cok sevinirim kolay gelsin..

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 8 ay önce #7287 Yazan: osman1
osman1 tarafından istifa konusunda yanıtlandı
İstifalar sadece 657'den istifalar olarak sayılıyor. Öğretmenlikten istifa edenler de yine öğretmen olabilir. Ancak döneceğiniz zaman MEB sizi mutlaka öğretmenliğe almak zorunda değildir. Dönmek istediğiniz tarihteki öğretmen alım politikasına göre durumunuz değişir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: yerdogan_86

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 8 ay önce #7309 Yazan: metinc
metinc tarafından istifa konusunda yanıtlandı
adaylığınız kalktıysa şu anki yönetmelik hükümlerine göre yeniden atanmak üzere başvurabilirsiniz. Ancak bu kesin olarak atanacağınız anlamına gelmeyeceği gibi, yarın bir gün yönetmelik değiştirip bu imkanı elinizden alabilirler. Konu yönetmelik ile düzenlendiği için kolaylıkla bir politika değişikliğine gidilebilir. Garantisi yoktur.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.124 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.