logo yeni

KOSGEB UZMANI VE UZMAN YARDIMCISI KADRO DERECESİ

Çok
4 yıl 5 ay önce - 4 yıl 5 ay önce #6448 Yazan: kocibey52
KOSGEB'te uzman yardımcısı olarak çalışmaktayım. Geçen gün yeşil pasaportla ilgili bir araştırma yaparken pasaport alma şartının bulunulan kadro derecesi ile alakalı olduğunu öğrendim. Fakat Başkanlık İnsan Kaynakları ile görüştüğüm zaman bana kadro derecemin kazanılmış hak aylığındaki derece kademem olduğu söylendi. Pasaport kanununda açık açık yazıyor durum. Emniyetteki memurda bana kadro derecesinin KHA veya Emekliliğe esas derece kademeden farklı bir kavram olduğunu söyledi. Maaş bordrosunda Kadro derecesi 1 olarak yazıyor. Fakat insan kaynakları ısrarla kadro derecemin 1 olmadığını söylüyor. Bildiğiniz gibi KOSGEB Uzman Yardımcısı İdari Hizmet Sözleşmesi ile istihdam ediliyor. Acaba emekli Sandığına tabi olsak ta sözleşmeli olduğumuz için bi kadro derecesine sahip değil miyiz? Bu konu da bilgisi olan var mı. Teşekkürler
Son Düzenleme: 4 yıl 5 ay önce Düzenleyen:kocibey52

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 yıl 5 ay önce - 4 yıl 5 ay önce #6450 Yazan: metinc
metinc tarafından KOSGEB UZMANI VE UZMAN YARDIMCISI KADRO DERECESİ konusunda yanıtlandı
idari hizmet sözleşmesi ile çalışanlar kadro dereceleri yoktur diye biliyorum. zaten kks(kadro karşılığı sözleşmeli) hariç sözleşmelilerde kadro derecesi yoktur. Olsa bile uzman yardımcısının 1 inci derecede çalışması mümkün değildir. uzman yardımcıları genelde 7 nci derece istihdam edilir. 1 inci derece kadroyu alabilmesi için yıllarca çalışması ve uzman olması lazım.
Son Düzenleme: 4 yıl 5 ay önce Düzenleyen:Kül Tigin

Çok
4 yıl 5 ay önce #6463 Yazan: osman1
-Kadro derecesi, bulunulan kadronun derecesidir ki, uzman yardımcısı kadrosu genellikle 7-8-9 gibi derecelerde olur.
-Emekli keseneğine esas aylık derecesi, memuriyete başlangıç derece ve kademesine çalışma sürelerine bağlı olarak emeklilik açısından değerlendirilen hizmetlerin ve fazladan verilebilecek derece ve kademe ilerlemelerinin sonucunda ulaşılacak derece ve kademedir.
-Kazanılmış hak aylık derecesi, memuriyete başlangıç derece ve kademesi üzerine memuriyette değerlendirilebilecek hizmetlerin ilave edilmesi suretiyle ulaşılacak derece ve kademedir.
Bu üçünün bir memur için aynı anda birbirinden farklı olması da mümkündür.

Ancak, uzman yardımcısı kadrosu 1 inci derecede olmaz.

Çok
7 ay 2 hafta önce #16342 Yazan: yılmazdurmaz
Merhaba. 2200 ek göstergeli ve 9 derece 1 kademeli uzman yardımcılığı kadrosuna atanıp 3 sene görev yaptıktan sonra 7 derece 1 kademede iken istifaen görevden ayrıldım.Emekliliğe esas derecem de 7/1 idi. 8 ay sonra yine 2200 ek göstergeli ve 9/1 olarak alıma çıkılan başka bir uzman yardımcısı kadrosu için açılan yarışma sınavını kazanıp ilgili kadroya atamam yapıldı.Emekliliğe esas derece ve kademe ise geçmişteki hizmetime istinaden 7/1 olarak işlem yapıldı. Emekliliğe esas derece ve kademe yine 7/1 den devam ettirilmesinde bir sakınca var mıdır?
İkinci olarak 657/64.maddeye göre son 8 yıl içinde disiplin cezası almayan memura kademe ilerlemesi uygulanması hükmü hakkımda nasıl dikkate alınacaktır?Yani ilgili hükümden yararlanmak için yeniden atandığım uzman yardımcısı kadrosunda 8 yılı doldurmam mı gerek yoksa daha önceki uzman yardımcılığı kadrosunda 3 yılı doldurduğum için şuan 5 yıl daha çalışmam yeterli midir?
Son olarak yeşil pasaport için kadro derecesi dikkate alınmaktadır.Buna göre şuanki kadro derecem 9/1 olduğu için daha önce istifa etmiş olmam ilgili dereceye (1,2,3) gelmek için süreyi uzatmış mı oluyor? Kadro derecemin de 7/1 olmasını talep edebilir miyim?

Çok
7 ay 2 hafta önce #16345 Yazan: osman1
30 Eylül 2008 tarihinden sonra memuriyete girenlerin emekli keseneğine esas derece/kademesi bulunmamaktadır. Uzman yardımcısı olarak 9 uncu derece kadroda iken kazanılmış hak aylığınızın (memuriyette sayılan hizmetleriniz ile ulaşılan seviye) 7/1 de olması mümkündür. Olması gereken de budur.
2011 yılı ve sonrasında disiplin cezası alınmayan hizmet süreleri hesaplanırken, memuriyetten ayrılma tarihinde bu süre kesilir ve yeniden memuriyete dönülmesi durumunda 8 yıllık süre kaldığı yerden başlar. Daha önce 3 yıl disiplin cezası almamışsanız, 5 yıl daha almamanız gerekecektir.
Yeşil pasaport verilmesinde ilgilinin kadro derecesinin ilk 3 derecede olması gerekmektedir. 3 ncü derece bir kadroya atanabilmek ise en erken 8 yıl hizmet sonrasında olmaktadır. Ayrıca, 7 nci derece kadroda iken yesil pasaport alamazsınız.

Çok
7 ay 2 hafta önce #16346 Yazan: yılmazdurmaz
Osman bey teşekkürler yeşil pasaport alma noktasında ben şunu mu anlamalıyım:eğer ilk memuriyet yaptığım kadroda istifa etmeden devam etseydim 7/1 den 3. Dereceye gelene kadar geçirmem gereken süre azalıyordu fakat istifa ettiğim ve yeniden memuriyete girip 9/1 boş bulunan kadroya atamam yapıldığından yeşil pasaport için beklemem gereken süreyi uzatmış mı oluyorum?

Çok
7 ay 2 hafta önce #16347 Yazan: osman1
Uzman yardımcısı olduğunuz için kadronuz 9 uncu derecededir. Uzman olduğunuzda, kazanılmış hak aylığınıza uygun dereceli bir kadroya atanırsınız. Belirttiğiniz durumda herhangi bir kaybınız yok.

Sayfa oluşturma süresi: 0.804 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.