logo yeni

calisanlar2 copy

kadro derece hakında

Çok
7 yıl 3 hafta önce #5942 Yazan: musti21
kadro derece hakında, musti21 tarafından oluşturuldu
Benim kadro derece ilerlemesi hakkında bir sorum olacaktı.
şu anda lisans mezunu olup 17 yıllık hizmetim bulunmakta maaş derece kademem 3/3 ancak kadro derecem 5 bilgisayar işletmeni olarak görev yapmaktayım emsallerimin kadro dereceleri 3 şuanda, benim kadro ilerlemesi için bir başvuru yapmama gerek varmı ? 3 lük kadronun mali olarak bana katkısı varmı ?
bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 yıl 3 hafta önce #5947 Yazan: metinc
metinc tarafından kadro derece hakında konusunda yanıtlandı
Papatya hanım bu konuda belki daha ayrıntılı bilgi verebilir ancak verdiğim linkteki yazıda yaklasık olarak ne kadar kazncın olabileceğini sana gösterir.
http://memurunyeri.com/memur/ucret/5975-memur-vhki-ve-bilgisayar-isletmenlerinin-15-ocak-maaslari.html

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 yıl 3 hafta önce #5948 Yazan: musti21
musti21 tarafından kadro derece hakında konusunda yanıtlandı
cevabınız için teşekkür ederim ama benim sorum maaş kademe derecemle ilgili değil, kadro derecemle alakalı. ilginiz için teşekkürler sanırım dediğiniz gibi en net cevabı iletiyi görünce papatya hanım verecektir.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 yıl 3 hafta önce #5949 Yazan: papatya
papatya tarafından kadro derece hakında konusunda yanıtlandı
Sayın MUSTİ21,

Memurların kazanılmış hak aylık derecelerinin (en fazla 3 derece) altında bir kadro derecesinde çalıştırılmaları, memurun bu konudaki isteğinin olması ile ya da ilgilinin kazanılmış hak aylık derecesinde söz konusu unvanda kadronun bulunmaması halinde mümkün olabilmektedir.

Ancak, bilgisayar işletmeni kadrosu 3 üncü dereceden olabileceğinden, kurumunuzun bu derecede kadro teminine giderek (dolu kadroda derece değişikliği) kazanılmış hak aylık derecenize uygun 3 üncü derece kadroya atamanızı yapması gerekecektir.

Normal koşullarda kurumunuza herhangi bir başvuruda bulunmanıza gerek olmadan, kurumunuz tarafından bu işlemin yapılması gerekmektedir. Fakat belirttiğiniz şekilde bir durumun varlığı karşısında, idareye başvuruda bulunarak kazanılmış hak aylık derecenize uygun kadro temin edilerek bu derecede bir kadroya atanmanızın sağlanması için başvuruda bulunmanız daha uygun olacaktır. Kurumunuzun bu talebinizi karşılayacağını, karşılamadığı takdirde de, idari yargıda dava açmak suretiyle yoksun kalacağınız mali hakları da talep etme durumunuzun olabileceğini değerlendirmekteyim.

3/3 olarak aylık alıyor olmanız durumunda (bu derece üzerinden ek gösterge ve ek ödemenizin ödeniyor olduğu düşünüldüğünde), 3 üncü derece bir kadroya atanmanız durumunda maaşınızda 40 TL gibi bir artış olması gerekecektir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: musti21

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 yıl 3 hafta önce #5958 Yazan: musti21
musti21 tarafından kadro derece hakında konusunda yanıtlandı
bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 yıl 1 hafta önce #6340 Yazan: musti21
musti21 tarafından kadro derece hakında konusunda yanıtlandı
papatya hanım;
kurumumla konuyla ilgili sözlü başvuru yaptım. kurumum yani bağlı bulunduğum genel sekreterlik özlük şube '' kendilerinin çkys üzerinden 2013 temmuz ayında 3. derece kadro istemini yaptıklarını ancak bakanlık onayı olmadığı için beklediklerini söylediler.'' bakanlığı aradığımdaysa bu işlemi kurumun yapacağını kendileriyle alakalı olmadığını söylediler. acaba boş kadro olmadığı için mi bekliyor. eğer bundan dolayı yani kadrosuzluktan dolayı 3 lük kadro alamıyorsam hangi dönemlerde kadro ihdası yapılıyor acaba ? yapmam gereken bir şey yok sanırım, beklemekten başka

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.213 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.