logo yeni

Hamile Personeli Düsük Yapma Tehlikesinde Denetime Gönderme

Daha
4 yıl 1 ay önce #5758 yazan gıda muhensısı
gıda muhensısı konu oluşturdu: Hamile Personeli Düsük Yapma Tehlikesinde Denetime Gönderme
merhabalar ..Gıda, tarım ve hayvancılık bakanlıgında gıda muhendısı olarak calısıyorum. 24 haftalık hamıleyım ve doktordan dusuk tehlıkesı vardır seklınde bir rapor aldım.sadece bu raporla denetime çıkmama hakkı elde edebilirmiyim?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
4 yıl 1 ay önce #5759 yazan nazli
nazli konu cevapladı: Hamile Personeli Düsük Yapma Tehlikesinde Denetime Gönderme
Belirttiğiniz raporu kurumunuza verdiğinizde, kurumunuz bunu esas alarak göreve göndermeyebilir. Ancak bu raporu yetersiz görebilir. Raporda, hastalığa ilişkin teşhisle(düşük tehlikesi) birlikte, ilgilinin rahatsızlığının seyahat etmesine uygun olmayacağına ilişkin bir ibarenin de yer alması durumunda, kurumunuzun sizi denetime göndermemesi gerekecektir.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
4 yıl 1 ay önce #5760 yazan metinc
metinc konu cevapladı: Hamile Personeli Düsük Yapma Tehlikesinde Denetime Gönderme
kimse düşük tehlikesi vardır diye yazan bir rapordan sonra sizi denetime göndermez. Belki nazlı hanımın dediği gibi "seyahat etmesi sakıncalıdır" ibaresi denetime gitmemenizi garantiye alır ancak, bence düşük tehlikesi vardır ifadeside denetime göndermemeleri için fazlasıyla yeterlidir.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
4 yıl 1 ay önce #5761 yazan gıda muhensısı
gıda muhensısı konu cevapladı: Hamile Personeli Düsük Yapma Tehlikesinde Denetime Gönderme
tesekkur ederim cevaplarınız için o zaman raporun içeriği önemli.raporda 24 haftalık hamiledir erken doğum tehdidi vardır şeklinde bir ibare varsa da aynı şey geçerli olur mu?ben bu raporu esasen sadece bir görevden kurtulmak için kullandım normal denetımlere cıktım cunku mudur bana denetıme cıkma daha demedı.ancak bugun o raporu onume surerek arazı tazmınatımı kestı.yanı dune kadar denetıme cıkan ben para ısın ıcıne gırınce raporlu oldum:)

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
4 yıl 1 ay önce - 4 yıl 1 ay önce #5762 yazan papatya
papatya konu cevapladı: Hamile Personeli Düsük Yapma Tehlikesinde Denetime Gönderme
Sayın GIDAMÜHENDİSİ,

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu hükümlerinden, doğuma 8 hafta kalıncaya kadar memurların çalışmalarını sürdüreceği anlaşılmaktadır. Çoğul gebelik durumunda bu süreye 2 hafta eklenmektedir. Öte yandan, sağlık durumunun çalışmaya uygun olduğunu tabip raporuyla belgeleyen kadın memur, isteği hâlinde doğumdan önceki üç haftaya kadar kurumunda çalışabilmektedir.

Kurumda çalışılacak sürelerde, hamile memurların meslekleri ile ilgili bazı görevleri yapıp bazılarını yapmayacaklarına dair bir istisna ise getirilmemiş olup, bu konuda amirlerin takdiri önem taşıyacaktır. Ancak, alınacak hastalık raporlarında, hamilelikten kaynaklanan sıkıntılar nedeniyle analık izni kullanılacak döneme kadar geçecek sürede seyahatin anne ve bebek açısından risk taşıyabileceğine ilişkin bir ifadenin yer alması halinde, kurumunuzun bu durumu göz önünde bulundurması icap edecektir.

Bunların yanı sıra, hamile iken fiilen arazide görev yapmış olmanız durumunda, bu çalışmalarınıza ilişkin tazminatın ödenmemesi ise ilgili mevzuata uygun düşmeyecektir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Son Düzenleme: 4 yıl 1 ay önce yazan papatya.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Sayfa oluşturma zamanı: 0.561 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.