logo yeni

kademe derece ilerlemesi

Daha
2 yıl 11 ay önce #7781 yazan murat05
murat05 konu cevapladı: kademe derece ilerlemesi
kamu kurumlarında olmak kaydıyla..... SSK'lı olarak geçen süreler,
hem kazanılmış hak aylığı... hem de ....emekliliğe esas olarak Derece/kademe olarak etki eder deniliyor..
bununla ilgili bir sgk görüşü var deniliyor...

ayrıca
http://www.tkhk.gov.tr/Eklenti/2413,hizmet-birlestirme-ve-askerlik-hizmetleri.pdf?0

linkte sayfa 2 de 7. madde'de

"7-Sigortalı geçen süreler eğer resmi kurum ve kuruluşlarda da geçmişse bu hizmetleri asalet tasdikinden itibaren hem maaş ve hem de emekli mükteseplerinde değerlendirilecektir."

bu örnekten yola çıkarak....yani kafamın karıştığı nokta...kardeşim anaokulu öğretmeni olarak kadrolu ve asaleti tasdik edilmiş sayılarak atandığı günde, 4b'li sürelerin yanı sıra, Usta Öğretici SSK'lı olarak geçen sürelerin DE, MEB'e bağlı Resmi Okulda olduğu için, onun da Hem Kazanılmış Hak ve hem de Emekliliğe Esas.. Derece/Kademe olarak etki etmesi gerekir mi...anlayamadım...sadece bu maddeden yola çıkarak anladığım bu..tabii ki bunun farklı maddelerle açıklaması olabilir...

yardımlarınızı bekliyorum...

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 11 ay önce #7782 yazan metinc
metinc konu cevapladı: kademe derece ilerlemesi
Özel sektörde geçen hangi hizmetlerin kazanılmış hak aylığında değerlendireceğine ilişkin yazı sizi aydınlatabilir.

Özel sektör hizmetlerinin değerlendirilmesi

Daha
2 yıl 11 ay önce #7795 yazan bayprado
bayprado konu cevapladı: kademe derece ilerlemesi
iyi günler benim be bir sorum olacaktı öncelikle şimdiden cevaplarınız için çok teşekürlerimi sunarım şu an bu kurumda engelli hizmetli olarak çalışmaktayım daha once 4 yıl kadar özel bir bankada çalışmıştım bu hizmet süreme eklenirmi çok teşekürler.

Daha
2 yıl 11 ay önce #7796 yazan metinc
metinc konu cevapladı: kademe derece ilerlemesi
hizmetli kadrosunda çalışırken bankada geçen hizmetlerin kazanılmış hak aylığın bakımından değerlendirilmez. Yani derece kademe ilerleyemezsin. Ancak emeklilikte değerlendiriliyor sanırım. Memuriyette değerlendirilen sürelerle ilgili ayrıntı için yukarıdaki yazıyada bakabilirsin.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: bayprado

Daha
2 yıl 11 ay önce #7820 yazan bayprado
bayprado konu cevapladı: kademe derece ilerlemesi
iyi günler bu gün mebbis sayfasında Görev, Kadro ve Hizmet Bilgileri kısmında Görev Yeri Hizmet Bölgesi:1 ve Görev Yeri Hizmet Alanı:1 eklenmiş acaba bizlere bulun avantajları veye deravantajları nelerdir konu hakkında yardımlarınız rica ederim?

Daha
2 yıl 11 ay önce #7824 yazan nazli
nazli konu cevapladı: kademe derece ilerlemesi
Mebbis projesi kapsamında belge düzenlemeleri yapılırken, personele ait veri girişlerinde kullanılan ifadeler bunlar. Sizin mevcut durumunuz, görev yeriniz gibi bilgileri anlatıyor. Avantajı ya da dezavantajı olacak ifadeler değildir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: bayprado

Daha
2 yıl 11 ay önce #7853 yazan murat05
murat05 konu cevapladı: kademe derece ilerlemesi
kamu kurumlarında olmak kaydıyla..... SSK'lı olarak geçen süreler,
hem kazanılmış hak aylığı... hem de ....emekliliğe esas olarak Derece/kademe olarak etki eder deniliyor..
bununla ilgili bir sgk görüşü var deniliyor...

ayrıca
http://www.tkhk.gov.tr/Eklenti/2413,hizmet-birlestirme-ve-askerlik-hizmetleri.pdf?0

linkte sayfa 2 de 7. madde'de

"7-Sigortalı geçen süreler eğer resmi kurum ve kuruluşlarda da geçmişse bu hizmetleri asalet tasdikinden itibaren hem maaş ve hem de emekli mükteseplerinde değerlendirilecektir."

bu örnekten yola çıkarak....

4b liler kadroya geçtiğinde, kardeşim anaokulu öğretmeni olarak kadrolu ve asaleti tasdik edilmiş sayılarak atandığı günde, 4b'li sürelerin yanı sıra, Usta Öğretici SSK'lı olarak geçen sürelerin DE, MEB'e bağlı Resmi Okulda olduğu için, onun da Hem Kazanılmış Hak ve hem de Emekliliğe Esas.. Derece/Kademe olarak etki etmesi gerekir mi...sadece bu maddeden yola çıkarak anladığım bu..tabii ki bunun farklı maddelerle açıklaması olabilir...

yardımlarınızı bekliyorum...

Daha
2 yıl 11 ay önce - 2 yıl 11 ay önce #7854 yazan papatya
papatya konu cevapladı: kademe derece ilerlemesi
Sayın MURAT05,

Memurların kazanılmış hak aylığında değerlendirilebilecek süreler ile emeklilik açısından değerlendirilebilecek hizmet süreleri farklı düzenlenmiştir.

Memuriyet dışında geçen hizmet sürelerinin (yasal düzenlemeyle memuriyete geçirilenler için ilgili yasada hangi hizmetlerin değerlendirileceğinin belirtilmesi dışında) hangilerinin değerlendirileceği 657 sayılı Kanunun 36 ncı maddesinde gösterilmiştir.

Öğretmenliğe geçirilenlerin, geçirilmeye sebep olan statülerindeki hizmetleri memuriyetten sayılabilmektedir. Ayrıca, Milli Eğitim Bakanlığı emrinde bir kadroda görev alanların özel okullarda öğretmen veya yönetici olarak geçirdikleri sürelerin de 2/3'ü, 12 yılı geçmeyecek şekilde memuriyette değerlendirilmektedir. Ancak, bunların dışında, kamu kurum ve kuruluşlarında memuriyet dışında bir statüde geçirilen sürelerin MEB'de öğretmen olarak görev alacakların kazanılmış hak aylığında değerlendirilebileceğine imkan veren herhangi bir hüküm bulunmamaktadır.

Bu itibarla, usta öğretici olarak geçirilen sürelerin tamamının emeklilik bakımından değerlendirileceğini, ancak bu sürenin kazanılmış hak aylığında değerlendirilemeyeceğini düşünmekteyim.

Belirttiğiniz linkte yer alan ifadeler ise, bir kanun ya da yönetmelik maddesi olmadığı gibi, konuya ilişkin uygulamalar hakkında mütalaa vermeye yetkili bir kuruma ait açıklama da değildir. Bu nedenle, söz konusu ifadeye bakarak konunun değerlendirilmesi mümkün olamayacaktır.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Son Düzenleme: 2 yıl 11 ay önce yazan papatya.

Daha
5 ay 2 hafta önce #14920 yazan kubilaybabacan
kubilaybabacan konu cevapladı: kademe derece ilerlemesi
Lise düzeyi atandığın esnada önlisans mezunu olursak; kademe derece kactan başlar ?

Öncelikle merhabalar.

KPSS sınavına hangi düzeyde girerseniz girin , sınavdan sonra ne okul bitirdiğiniz önemli değil. Önemli olan KPSS ye hangi düzeyde girdiğiniz. Tercihinizi bu şekilde yapacaksanız. Lise ise lise, önlisans ise önlisans .

Ben 08.06.2012 Sağlım Meslek Lisesi muzunuyum. KPSS sınavına 27.09.2014 tarihinde lise düzeyi olarak girdim, 22.01.2015 de önlisans dan mezun oldum. 29.09.2016 yılında geçerli olan lise düzeyi puanımla memur oldum. Benim ise giriş kademe derece mi 12/2 olarak yaptılar , halbuki önlisans mezunlarının 10/2 olması gerekiyor. Bu konu ile ilgili DPB sitesinde üst öğrenim intibak konusunda anladığım kadarıyla bir dava mevcut. http://www.dpb.gov.tr/tr-tr/gorus/ust-ogrenim-intibaki

Sıra geldi benim soruma ben önlisans olarak mı kademe derece alacam yoksa lise düzeyi mi ??

Daha
5 ay 2 hafta önce #14924 yazan nazli
nazli konu cevapladı: kademe derece ilerlemesi
KPSS'ye lise düzeyine girdikten sonra önlisans mezunu olmanız ve daha sonra da memuriyete atanmış olmanız nedeniyle, hakkınızda önlisans mezunlarının memuriyete giriş derece/kademesine göre işlem yapılması gerekirdi.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.131 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.