logo yeni

kademe derece ilerlemesi

Daha
2 yıl 11 ay önce #7543 yazan papatya
papatya konu cevapladı: kademe derece ilerlemesi
Sayın CEMO,
Verdiğiniz bilgilere göre belirttiğiniz tarihte 2/1 olmanız gerekir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: cemo

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 10 ay önce - 2 yıl 10 ay önce #7683 yazan akinali
akinali konu cevapladı: kademe derece ilerlemesi
Değerli arkadaşlar.
uzman erbaş olarak 1997 yılında ortaokul olarak göreve başladım derece kademem 11/1 işten ayrılış 1999 derece kademem 11/2.
açıktan atama ile 15.07.2013 yılında tekrar gih olarak memurluğa atandım atamam açık öğretim lisesi 13.05.2013 tarihinde 4 yıllık mezun olarak başladım.
askerliğimi 19 ay olarak yaptım memurluktan önce.
benim şun kaçıncı derece kedemede olmam gerek.
Son Düzenleme: 2 yıl 10 ay önce yazan akinali.

Daha
2 yıl 10 ay önce #7691 yazan papatya
Sayın AKINALİ
-Lise mezunları 13/3’den göreve başlamaktadırlar.
-Emsal uygulamasına takılmamanız kaydıyla, uzman erbaş olarak geçirdiğiniz hizmet süreleri ile askerlik sürelerinizin tamamı, her yılı 1 kademe her 3 yılı 1 derece olacak şekilde kazanılmış hak aylığınızda değerlendirilecektir.
-Emsal uygulaması bakımından, değerlendirilmeyecek hizmetleriniz bulunmamaktadır.
-(Tarih belirtmediğiniz için tam olarak bilemeyeceğimden) 1 Haziran 2014 tarihi itibariyle askerlik süreniz ve uzman erbaşlık sürenizin toplamının 4 yıl olduğunu varsaydığımızda, 4 yıl karşılığında kazanılmış hak aylığınız 1 derece 1 kademe ilerlemiş olacaktır.
-Bu durumda da 1 Haziran 2014 itibariyle 11/1 olmanız gerekeceğini düşünmekteyim. (Uzman erbaş olarak değil de, Devlet memurluğunda başka bir sınıfta 11/2 olsaydınız ve geçtiğiniz kadro itibariyle 11/1’e ulaşmış olsaydınız, o durumda 11/2 de bir yıl beklemeniz gerekirdi.)
-Öte yandan, başka personel kanunlarına göre ileri derecelerden göreve başlamış olanların memuriyete daha sonra geçmeleri durumunda, derece ve kademelerinin belirlenmesi konusunda Danıştay tarafından farklı kararlar verildiği de bilinmektedir.

Daha
2 yıl 10 ay önce #7699 yazan akinali
akinali konu cevapladı: kademe derece ilerlemesi
cebanız için teşekkur ederim.

Daha
2 yıl 10 ay önce - 2 yıl 10 ay önce #7724 yazan clasksk
clasksk konu cevapladı: kademe derece ilerlemesi
iyi çalışmalar.
lise bitirme tarihi 1990.
meslek yüksek okulu bitirme 2001
inşaat teknikeriyim . işe giriş 16.01.2012 sözleşmeli iken kadroya geçtim .
şuan derecem 8/1 110 gun ssk vardı 3/4 sayıldı. . tarım bağkur hizmetim var 5 yıl 7 ay idare o hizmeti saymadı. tarım bagkur , tarım ssk degil sayılması gerekmiyormu. ayrıca çakışan 5 yıl inşaat şirketinde ortaklığım var, o hizmetide satın almayı dusunuyorum 2008 2012 arası , fakat idare orda inşaat teknikeri olduğunuzu belirten bir madde yoksa o hizmetide saymayaağını soyluyor.
bu sorunlardan nasıl kurtulabilirim. ayrıca ssk da şirketler sigorta yatırırken bucudur şucudur diye belirtip yatırmıyor.
emsal bir karar var ise yardımcı olursanız sevinirim şimdiden tşk ler.
Son Düzenleme: 2 yıl 10 ay önce yazan clasksk. Sebep: hata

Daha
2 yıl 10 ay önce #7725 yazan papatya
Sayın CLASKSK,
Teknik hizmetler sınıfına girenlerin özel sektörde geçen ve teknik hizmetler sınıfında sayılabilecek olan hizmetlerinin ¾’ü memuriyette değerlendirilebilmektedir. Kamu kurumlarındaki hizmetlerinin ise tamamı değerlendirilmektedir.
Öte yandan, sosyal güvenlik kurumuna prim ödemek suretiyle geçirilen (emekli sandığı, ssk ya da bağkur) sürelerin tamamı, emeklilik bakımından değerlendirilmektedir.
Bağkur hizmetiniz ile özel sektördeki mesleğiniz dışındaki çalışmalarınızın ise memuriyette değerlendirilmesi imkanı bulunmamaktadır.
Öte yandan teknik alanda faaliyet gösteren bir şirkette ortak olarak geçirdiğiniz sürelerin ¾ ünün memuriyette sayılması konusunda kurumunuza yapacağınız başvurunun kabul edilmemesi durumunda, konuyu dava konusu edebileceğiniz ve Mahkemenin bu konuda vereceği karar doğrultusunda hakkınızda işlem yapılabileceği gibi, yargı yoluna gitmeden konu hakkında Devlet Personel Başkanlığından görüş almak suretiyle de kurumunuz durumunuza ilişkin değerlendirmede bulunabilir. (Konuya dair şimdilik hatırladığım bir emsal karar yok, ancak rastlamam durumunda buradan paylaşmaya çalışırım)

Daha
2 yıl 10 ay önce #7777 yazan cemo
cemo konu cevapladı: KADEME DERECE İLERLEME
Sayın beyazsaray37 ilave kademelerinizde ve askerlik eklenirse derece kademeniz değişecektir.

Daha
2 yıl 10 ay önce #7778 yazan murat05
murat05 konu cevapladı: kademe derece ilerlemesi
kolay gelsin..

kardeşim usta öğretici olarak 1 yıl....sonra 4b li olarak 1,5 yıl çalıştı...2011 de khk ile kadroya geçti...4b li süresi 1 yıldan fazla olduğundan kadroya geçtiği gün asaleti tasdik olmuş sayıldı...

kadroya geçtiği gün asaleti de tasdik olmuş sayıldığından...o gün, derece kademesi kaç olarak başlamalıydı...

yani ----Kazanılmış Hak Aylık derece kademesi ve Emekliliğe Esas derece kademesi nasıl olurdu..(4b li ve usta öğretici'li günlerin eklenmesi
nasıl olurdu..ikisi de kamu kurumu olduğundan)..

saygılarımla...

Daha
2 yıl 10 ay önce #7779 yazan papatya
Sayın MURAT05,
Kadroya geçirilen 4/B personelin bu statüde geçirdikleri süreler kazanılmış hak aylığında ve emekli keseneğinde değerlendirilir.
Usta öğreticilikte geçen süreler ise emekli keseneğinde değerlendirilir.
Mesaja konu kişi lisans mezunu ise, memuriyet başlangıç derece kademesi 9/1 olacaktır.
**Kazanılmış hak aylık derecesi: 1,5 yıl sözleşmeli geçen süresi ilave edildiğinde, göreve başladığında 9/2’de 6 ay kıdemli sayılacaktır.
**Emekli keseneğine esas derecesi: 1 yıllık usta öğreticilik süresi eklendiğinde 9/3’de 6 ay kıdemli sayılacaktır.

Daha
2 yıl 10 ay önce #7780 yazan murat05
murat05 konu cevapladı: kademe derece ilerlemesi
çok teşekkür ederim...

Sayfa oluşturma zamanı: 0.127 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.