logo yeni

calisanlar2 copy

kademe derece ilerlemesi

Çok
5 yıl 2 ay önce #7535 Yazan: papatya
papatya tarafından kademe derece ilerlemesi konusunda yanıtlandı
Sayın CEMO,

Eğitimleriniz nedeniyle yapılacak intibak işlemlerinde emsal uygulamasından kaynaklı bir süre kaybınız olmamaktadır.

21/05/1999 tarihinden bugüne kadar olan hizmet süreniz kesintisiz olduğundan, bu süre 15 tam yıl olacaktır. Bu da 5 derece yükselmesi yapmanızı sağlar. Ayrıca ilave 1 derece yükselmesi ve 2 kademe ilerlemesi yapmanız ile lise öğreniminizin normal öğrenim süresinden 1 yıl fazla olması nedeniyle yapacağınız toplam 2 derece yükselmesi ilave edildiğinde 7 derece yükselmesi yapmanız gerekecektir. Öte yandan, 18 aylık askerlik süresi dahil edildiğinde 1 kademe ve 6 ay kıdem ilerlemesi yapacağınızdan, toplam 7 derece 1 kademe almanız gerektiğini düşünüyorum.

Ön lisans mezunları memuriyete 10/2'den başladıklarından, 7 derece 1 kademe ilerlemesi yapan memur, bugün itibariyle 3 üncü derecenin 3 üncü kademesinde olacaktır.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: cemo

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 yıl 2 ay önce #7542 Yazan: cemo
cemo tarafından kademe derece ilerlemesi konusunda yanıtlandı
Sayın Papatya hanım ilginiz ve erken cevabınız için tekrar teşekkür ederim. Kademe ilerleme tarihimin 21/11/2014 olması gerekmiyor mu?

Çok
5 yıl 2 ay önce #7543 Yazan: papatya
Sayın CEMO,
Verdiğiniz bilgilere göre belirttiğiniz tarihte 2/1 olmanız gerekir.

Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: cemo

Çok
5 yıl 1 ay önce - 5 yıl 1 ay önce #7683 Yazan: akinali
akinali tarafından kademe derece ilerlemesi konusunda yanıtlandı
Değerli arkadaşlar.
uzman erbaş olarak 1997 yılında ortaokul olarak göreve başladım derece kademem 11/1 işten ayrılış 1999 derece kademem 11/2.
açıktan atama ile 15.07.2013 yılında tekrar gih olarak memurluğa atandım atamam açık öğretim lisesi 13.05.2013 tarihinde 4 yıllık mezun olarak başladım.
askerliğimi 19 ay olarak yaptım memurluktan önce.
benim şun kaçıncı derece kedemede olmam gerek.
Son Düzenleme: 5 yıl 1 ay önce Düzenleyen:akinali

Çok
5 yıl 1 ay önce #7691 Yazan: papatya
Sayın AKINALİ
-Lise mezunları 13/3’den göreve başlamaktadırlar.
-Emsal uygulamasına takılmamanız kaydıyla, uzman erbaş olarak geçirdiğiniz hizmet süreleri ile askerlik sürelerinizin tamamı, her yılı 1 kademe her 3 yılı 1 derece olacak şekilde kazanılmış hak aylığınızda değerlendirilecektir.
-Emsal uygulaması bakımından, değerlendirilmeyecek hizmetleriniz bulunmamaktadır.
-(Tarih belirtmediğiniz için tam olarak bilemeyeceğimden) 1 Haziran 2014 tarihi itibariyle askerlik süreniz ve uzman erbaşlık sürenizin toplamının 4 yıl olduğunu varsaydığımızda, 4 yıl karşılığında kazanılmış hak aylığınız 1 derece 1 kademe ilerlemiş olacaktır.
-Bu durumda da 1 Haziran 2014 itibariyle 11/1 olmanız gerekeceğini düşünmekteyim. (Uzman erbaş olarak değil de, Devlet memurluğunda başka bir sınıfta 11/2 olsaydınız ve geçtiğiniz kadro itibariyle 11/1’e ulaşmış olsaydınız, o durumda 11/2 de bir yıl beklemeniz gerekirdi.)
-Öte yandan, başka personel kanunlarına göre ileri derecelerden göreve başlamış olanların memuriyete daha sonra geçmeleri durumunda, derece ve kademelerinin belirlenmesi konusunda Danıştay tarafından farklı kararlar verildiği de bilinmektedir.

Çok
5 yıl 1 ay önce #7699 Yazan: akinali
akinali tarafından kademe derece ilerlemesi konusunda yanıtlandı
cebanız için teşekkur ederim.

Sayfa oluşturma süresi: 0.604 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.