logo yeni

calisanlar2 copy

Görev Tahsisli Lojmanlar Hakkında

Çok
4 gün 7 saat önce #18624 Yazan: ozbl146
Görev Tahsisli Lojmanlar Hakkında, ozbl146 tarafından oluşturuldu
Merhaba,
Bir bakanlığın taşra teşkilatında yer alan il müdürlüğünde 657'ye tabi olarak mühendis pozisyonunda çalışmaktayım. Kurumun sağladığı lojman hakkından yararlanmak istiyorum. Personel Şube müdürüyle yaptığım görüşmede mühendislerin görev tahsisli lojman hakkının mevzuatta yapılan değişiklikle kaldırıldığını söyledi. Bu konuda ilgili mevzuatın güncel haline göre değerlendirme yapabilir misiniz?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 gün 9 saat önce #18626 Yazan: kuzey
kuzey tarafından Görev Tahsisli Lojmanlar Hakkında konusunda yanıtlandı
Görev tahsisli konutlarda oturabilecek unvanlar atasında Mühendisler de yer almaktadır.
Ayrıca, Kamu Konutları Yönetmeliğinde, kurum ve kuruluşların yetkili makamlarınca personelin görevinin önemi, idareye yararlılığı, yetki ve sorumluluğu ile kilit görevde olması gibi özellikler gözönünde bulundurularak, görev tahsis edilecek unvanlar cetvelinde sayılan görev ünvanlarına eş değerde görev tahsisli konut tahsis edilecek ek görev unvanlar tespit edebilirse de, listede açıkça sayılan bir unvanın görev tahsisli konut verielecek unvanalar arasından çıkarma yetkisinin kurumlara bırakılmamış olduğunu düşünmekteyim.
Öte yandan, yeteri kadar görev tahsisli konutun olmaması halinde konut tahsisi talebinde bulunanların kendi aralarında puanlamaya tabi tutularak belirleme yapılması yoluna gidilmektedir.
Kurumunuzun özel yönetmeliklerinde düzenleme yapılmak suretiyle mühendisler görev tahsisli konut uygulaması kapsamından çıkarılmış ise, bu değişikliğin genel mevzuata uygun düşmeyen hükümleri iptal edilmeden veya kurumunuz tarafından değiştirilmeden, mühendis olarak görev tahsisli konutta oturmanız mümkün olmayabilir.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.128 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.