logo yeni

calisanlar2 copy

sıra tahsisli konutta 5 yıllık oturma süresi biten memur

Çok
2 ay 1 gün önce #18606 Yazan: karslı
merhabalar,
Sıra tahsisli olarak kamu konutunda oturan ve oturma süresi sona eren personel konuttan çıkmadan yeniden konut talebinde bulunabilir mi, talepte bulunabilmesi için çıkması mı gerekli, süresi dolanların talepleri alınıp puanlamaya dahil edilmeli mi?
iyi günler ...

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 ay 1 gün önce #18607 Yazan: kuzey
İlgili mevzuata göre, sıra tahsisli konutlarda oturanlar beş yıllık oturma süresinin bitiminden onbeş gün veya yararlanacak personel olmaması nedeniyle oturmaya devam edenler ise çıkması için ilgili idarece yapılan tebligat tarihinden itibaren bir ay içinde konutları boşaltmak zorundadırlar.
Uygulamada, ilgili kurumun konut mevcudu, konutta oturacak personel durumu ve kurumun konut tahsis dönem veya tarihi gibi hususlar da dikkate alınarak, lojmandan çıkış süresinin amirlerin takdiri ile bir süre geciktirilmesi de mümkün olabilmektedir.
Buna göre, süre dolduktan sonda yeniden lojman talebinde bulunulması ve puanlamaya lojmandan çıkmadan katılma durumu da mümkün olabilir diye düşünmekteyim.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.127 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.