logo yeni

calisanlar2 copy

657 sayılı kanun 36. maddesi

Çok
1 ay 5 saat önce #18590 Yazan: Emin081
657 sayılı kanun 36. maddesi, Emin081 tarafından oluşturuldu
İyi günler ;
657 sayılı kanunun 36. maddesi ile ilgili bilgi almak istiyorum?????????????????????????????????
- Bilindiği gibi 2009 yılı öncesi 4 yıl lise öğrenimi gören emsallerine göre 1 kademede fark alıyor

(Örneğin: normal lise mezunu 13/3 den başlarken 4 yıl lise mezunu olan kişi 12/1 den başlar.

- Bu durum, kişi lisans eğitimini tamamladığında dahi emsallerinden yine de 1 kademe ileride mi oluyor?

(Örneğin: lisans mezunu 9/1 den başlarken 4 yıl lise mezunu olan kişi lisans eğitimini tamamladığında 9/2 den mi başlar.
yada lise deki 1 kademe hakkı yok mu sayılıyor. bu konuda almış olduğum cevaplar çok tutarsız geldi. mahkemeden başka bir yerde cevabını bulamayacağız sanırım.

Bilgisi veya uygulamada bunu ne şekilde yapıyorsunuz yorumlarınızı merakla bekliyorum.

cevaplar: 1- mevzuat takibin vermiş olduğu cevap lisans mezunu olduğunda 9/1 den başlar diyor.

2- hitap eğitim hocamızın vermiş olduğu cevap 9/2 den başlar diyor.

bunun cevabı hangisi doğru şaşırdım kaldım nereden doğru bilgi ediniriz.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
1 ay 3 saat önce #18591 Yazan: nilüfer
nilüfer tarafından 657 sayılı kanun 36. maddesi konusunda yanıtlandı
657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 36 ncı maddesi uyarınca, lise eğitim süresi 2005-2006 eğitim-öğretim yılından itibaren 4 yıla çıkarılmış olduğundan, o dönemden önce öğrenim süresi 4 yıl olan liselerden mezun olanlar, normal lise öğrenimine göre 1 yıl fazla gördükleri eğitimden dolayı ilave 1 kademe ilerlemesi almaktadırlar.
Öte yandan, memur hakkında intibak işlemi yapılırken emsale göre belirlenecek olan derece/kademeye, memurun yasal düzenlemeler gereği almış olduğu ilave kademeler/dereceler de eklenmektedir.
Bu itibarla, lisans mezunu olanların memuriyete 9/1’den başlayacağını düşünürsek, 2005-2006 eğitim-öğretim yılından önce öğrenim süresi 4 yıl olan liselerden mezun olan lisans mezunlarının memuriyete giriş seviyesi 9/2 olacaktır.

Adil olamıyorsanız, bari adaletten söz etmeyiniz.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Emin081

Çok
1 ay 2 saat önce #18592 Yazan: Emin081
Emin081 tarafından 657 sayılı kanun 36. maddesi konusunda yanıtlandı
nilüfer hanım yanıtınız gayet açık ve anlaşılır olmuş bende aynı düşüncedeyim hak herkesi bağlayıcı olmalıdır. Başka nedenler hakkın kaybına sebep olmamalıdır.

Çok
4 hafta 2 gün önce #18593 Yazan: nilüfer
nilüfer tarafından 657 sayılı kanun 36. maddesi konusunda yanıtlandı
Devlet Personel Başkanlığı tarafından verilmiş olan ve durumunuza ilişkin ifadeler de içeren bir görüşe de rastladım.

https://memurunyeri.com/2012-08-19-18-24-50/devlet-personel-baskanligi-gorusleri/kadro-hizmet-ve-intibak/372-intibak-sirasinda-emsal-uygulamasi.html

Adil olamıyorsanız, bari adaletten söz etmeyiniz.

Sayfa oluşturma süresi: 0.144 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.