logo yeni

calisanlar2 copy

Atama

Çok
5 ay 2 hafta önce #17981 Yazan: giyas
Atama, giyas tarafından oluşturuldu
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ - İşletme Fakültesi - İşletme Bölümü’nden 02.06.2003 tarihinde mezun oldum. 18 yıl Özel Sektörde Muhasebe biriminde çalıştım, Son 6,5 yılı Muhasebe müdürü olarak görev yaptım. (Bunula İlgili Bonservislerim ve Diplomam İşe girişte Personel Dairesi Başkanlığına teslim edilmiştir). Devletime hizmet için şehit yakını olarak başvurdum ve 06.01.2017 tarihinde 3713 Sayılı Terörle Mücadele Kanunu kapsamında Çevre Şehircilik Bakanlığı İstanbul İl Müdürlüğü emrine Memur olarak atamam yapıldı.
27.07.2016’da Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Olağanüstü Hal Kapsamında Alınması Gereken Tedbirler ile bazı Kurum ve Kuruluşlara Dair Düzenleme Yapılması Hakkında 668 sayılı KHK ile 3713 Sayılı Terörle Mücadele Kanununa Geçici Madde-15 eklenerek “GEÇİCİ MADDE 15- Bu maddenin yürürlük tarihinden önce, ek 1 inci madde kapsamında göreve başlayan personelden, Devlet Personel Başkanlığı tarafından atama teklifinin yapıldığı tarihte öğrenim durumları itibarıyla ihraz ettikleri unvanları 190 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin eki cetvellerde yer alanlar, bu unvanlara ilişkin kadro veya pozisyonlara kamu kurum ve kuruluşlarınca sınava tabi olmaksızın atanırlar. İhraz etmiş bulundukları kadroların atandıkları kamu kurumlarında olmaması halinde ilgililer asli memurluğa atandıktan sonra bir defaya mahsus olmak üzere diğer kanunlarda yer alan herhangi bir kontenjan sınırlamasına tabi olmaksızın kamu kurum ve kuruluşlarına naklen atanabilir.” Hükmü getirilmiştir.
Bu nedenle 190 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Eki Cetvelde Çevre Şehircilik Bakanlığı teşkilat yapısında olan “Mali Hizmetler Uzmanlığı“ kadrosuna ya da dengi bir kadroya atamamın yapılması mümkünmü acaba bana bir yardımcı olabilirmisiniz.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 ay 1 hafta önce #17983 Yazan: semazen
semazen tarafından Atama konusunda yanıtlandı
Bitirdiğiniz okul itibariyle belli bir unvana haiz olmadığınızı düşünüyorum. Yani mühendislik fakültesi bitiren bir kişinin durumu gibi değil. O yüzden kurumların böyle bir atama yapacağını sanmıyorum. Ancak personel birimine yinede bir danışmanızda fayda var.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: giyas

Çok
5 ay 1 hafta önce #17991 Yazan: nazli
nazli tarafından Atama konusunda yanıtlandı
Mali Hizmetler Uzmanlığı unvanı eğitim ile ihraz edilen bir unvan olmayıp, çeşitli sınavlar neticesinde atama yapılan bir unvan olduğundan, söz ettiğiniz "GEÇİCİ MADDE 15" kapsamında bu unvanlı kadroya atamanızın yapılamayacağını düşünmekteyim.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: giyas

Sayfa oluşturma süresi: 0.139 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.