logo yeni

calisanlar2 copy

ATT/S.K.İşletmenliği(önlisans)/Sosyal Hizmetler(lisans)S.K.işletmenliği(yük.lis)

Çok
2 hafta 2 gün önce #17882 Yazan: Attmustafa19
2007 yılında 4/B ATT 13/12/2011 yılında kadroya gectım.ve bu sırada üst öğrenimin(önlisans)sağlık kurumları işletmenliğini bitirdim.Bu sene itibari ile üt öğrenimim lisans sosyal hizmetleri bitirdim.Ve önüzümdeki 2yılda da üst öğrenimim yüksek lisansımı bitirmeyi planlıyorumtezsız sağlık kurumları işletmenliği/tezsız sağlık yönetimi )

soru1: yükseklisans bitirdiğimde uzman ebe uzman hemsire gibi unvanım olacak mı? yada uzman ebe,uzman hemşire statüsünde mi olcağım

soru2: 4/B li girişim temmuz 2007 askerlık donusu kadroya geçişim ise 13/12/2011 :Bu verilere göre ekgosterge 3600 gelirse ben hangi sgk kanununa ait olacağım 5510 mu yoksa 5434 mu yada başka bir kanun mu? Ayrıca uzun süre 3600 da kalmak (emeklı olmamak gec emeklı olma gibi) ayrıca maaş emeklı ıkramıyesı vs faydası oluyor mu?

Durumum hakkında sizden bilgi arz/rica ediyor ,kolaylılar diliyorum

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 hafta 2 gün önce #17883 Yazan: osman1
Ebe ya da hemşire unvanlı kadroda mesleki lisans mezunu olarak görev yapanlar, meslekleriyle ilgili alanda yüksek lisans ( master) master yapanlar, ilgisine göre uzman ebe veya uzman hemşire unvanı kazanmaktadırlar. BU itibarla hem lisans ve hem de yüksek lisans eğitiminizin ilgisine göre ebe veya hemşire mesleğine ilişkin olması durumunda, uzman ebe/hemşire unvanı kazanmanız mümkün olabilir.

3600 ek gösterge ile ilgisi olmasızın 5510 sayılı Kanuna tabisiniz. 14 Ekim 2008 tarihinden sonra memuriyete girenlerden 1.derecede 3600 ek göstergeden yararlananlar, uzun süre primlerinin bu ek göstergeden kesilmesi halinde daha yüksek emekli maaşı alabilirler. 3600 ek göstergenin hem emekli aylığına ve hem de emekli ikramiyesine olumlu etkisi olacaktır.

Çok
2 hafta 2 gün önce #17884 Yazan: Attmustafa19
Osman bey ilk girişte att olarak sonuc olarak yukseklısans mezunu oldugumda uzman hemşire ebe olabiliyor muyum att bile olsam.Bu cevabınızı tam anlayamadıgım için tekrar yazdım.teşekkür ederim

Çok
2 hafta 1 gün önce #17886 Yazan: osman1
Uzman ebe/hemşire olabilmeniz için; kadro unvanınızın hemşire veya ebe olması gerekir, ayrıca, lisans ve yüksek lisans eğitiminizin de bu alanlarda olması gerekir diye düşünüyorum

Sayfa oluşturma süresi: 0.132 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.