logo yeni

calisanlar2 copy

Hırsızlık imasında bulunmak

Çok
1 ay 9 saat önce #17764 Yazan: dejavu
Hırsızlık imasında bulunmak, dejavu tarafından oluşturuldu
Merhaba.
Çalıştığım kurumda bana "sen hırsızlık yapıyorsun " bir işler çeviriyorsun imasında bulunan bir memur var.
Bu durum hem psikoloji mi hem de iş verimimi olumsuz etkiliyor. Ustlerime bilgi verdim ama "olmaz öyle şey , sen yanlış anlamışsındır vb. geçiştirme cevaplar alıyorum.
Kurum zarar etmesin diye yoğun bir şekilde gayret ediyorum ama üstüne birde hırsız damgası yiyorum.
Bu konuda nasıl bir yol izlemeliyim.
Kurumuma dilekçe ile mi müracaat edip bu durumu şikayet etmeliyim?
Mevzuata buna dair "hırsızlık isnat etmek, imasında bulunmak" vb. Dair bir ibare var mı?
Şimdiden teşekkür ederim .

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
4 hafta 1 gün önce #17765 Yazan: semazen
semazen tarafından Hırsızlık imasında bulunmak konusunda yanıtlandı
657 sayılı kanunun disiplin hükümlerini içeren 125 inci maddesi D bendi kademe ilerlemesinin durdurulması cezasını düzenler. Bu bentte yer alan fiillerden biri de "Amirine, maiyetindekilere, iş arkadaşları veya iş sahiplerine hakarette bulunmak veya bunları tehdit etmek," şeklindedir.

Ayrıca disiplin hükümleri işlerken, sizi hırsızlıkla suçlayan kişi hakkında elinizde delil varsa adli yargıda dava açma yolunada gidebilirsiniz.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: dejavu

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.139 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.