logo yeni

calisanlar2 copy

Kadro tahsisi

Çok
7 ay 1 hafta önce #17473 Yazan: Krvtmrt
Kadro tahsisi, Krvtmrt tarafından oluşturuldu
Çalıştığım bakanlığın görevde yükselme sınavına girdim ve 4. Derece 3. Kademe memurum. Sene başında alınan boş/dolu kadro işlemlerinde (kadro tahsis/tenkis) başvurduğum unvan için alınan kadrolarin derecelerinin %90 agirligi 8. Derece. Tercihlerde 3 aşağı 3 yukarı kuralına göre ben bu kadrolarin %90ina basvuramiyorum. Benim sorum, acaba tercihlerde bu kadrolar mi kullanılacak yoksa tercih yapacak kişilerin derecelerine uygun yeni kadrolar mi alınacak yada bu kadrolarin dereceleri yeniden mi ihdas edilecek. Cevap verirseniz sevinirim..

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
7 ay 1 hafta önce #17475 Yazan: kuzey
kuzey tarafından Kadro tahsisi konusunda yanıtlandı
Sınav duyurusunda aranan şartları taşıyarak girmiş olduğunuz sınav neticesinde, ilgili unvanda atama yapılacak kadro sayısı ölçüsünde başarılı olmanız durumunda, atamanız yapılırken kurumunuzun kadro derece durumunuzu da dikkate alarak atamanızı yapacak ve gerekiyorsa kadro iptal/ihdas yoluna da gidebilecektir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Krvtmrt

Çok
7 ay 1 hafta önce #17476 Yazan: Krvtmrt
Krvtmrt tarafından Kadro tahsisi konusunda yanıtlandı
Teşekkür ederim. Bizim bakanlık sınav öncesi boş kadrolarin derecelerini tek tek açıklamadı. Sadece sayıları ve derece aralıkları verdi.Örnegin 3-8derece aralığı kadrolar açılacaği belirtildi. Belirsizlik buradan kaynaklaniyir aslında.

Çok
7 ay 1 hafta önce #17479 Yazan: kuzey
kuzey tarafından Kadro tahsisi konusunda yanıtlandı
Duyuruda 3-8 dereceler arasında demişse ve siz de kazanırsanız, atanmanızda kadro derecesi yönüyle herhangi bir sorun çıkmaz
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Krvtmrt

Sayfa oluşturma süresi: 0.219 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.