logo yeni

8 yıla bir kademe ilerlemesi

Çok
2 ay 3 hafta önce #16986 Yazan: doğru
8 yıla bir kademe ilerlemesi, doğru tarafından oluşturuldu
Merhaba, aradığım ancak sonuç bulamadığım bir konu hakkında soru sormak istiyorum. Bu sayede arayan arkadaşlar için de faydalı olacağını düşünüyorum.

11.04.2011 tarihinde işe başlayan ve her yıl bu tarihte kademe ilerlemesi alan bir memur 8 yıl boyunca disiplin cezası almadıysa 2019 yılında bir kademe ilerlemesi alabiliyor. Ancak bu kademe ilerlemesini 2019 yılının hangi ayında alması gerektiği konusunda bir bilgiye ulaşamadım.

Web sitenizde araştırdığımda; "Bu çerçevede, 8 yıl disiplin cezası alınmamış olması gereken süre hesabı yapılırken, 25 Şubat 2011 tarihi itibariyle görevde olanlar için bu tarih, daha sonra göreve başlayanlar için ise göreve başlama tarihi başlangıç alınmak suretiyle yıl hesabı yapılacaktır." şeklinde bir beyan gördüm.

Yukarıdaki açıklamadan anladığım kadarıyla 11.04.2011 tarihinde göreve başladığım için 4.ayda kademe ilerlemem bordroma yansılıtılır mı? Kurumumun insan kaynakları bölümü ile yaptığım görüşmede kademe ilerlemesinin bordroma yansıtılma tarihi 8.yılı doldurduğum tarih 11.04.2019 değil 2020 yılının şubat ayında yansıyacağı. Kurumumun kademe ilerlememin yansıdığı tarihi şubat ayına atması doğru mu? Bu şekilde 8 yıla bir kademe ilerlemeleri olduğunda neden sadece şubat ayında yansıtılıyor?

Teşekkürler.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
2 ay 3 hafta önce - 2 ay 3 hafta önce #16988 Yazan: nazli
nazli tarafından 8 yıla bir kademe ilerlemesi konusunda yanıtlandı
657 sayılı Kanunda yer alan hükümlere göre, gerekli şartları taşıyor olmanız durumunda, disiplin cezası alınmaması gereken 8 yıllık sürenin bitiminden sonra derece yükselmesinin yapılması gerekecek olup, derece yükselmesi için yıl sonunun ya da izleyen yılın beklenmemesi gerekir.
Son Düzenleme: 2 ay 3 hafta önce Düzenleyen:nazli
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: doğru

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.513 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.