logo yeni

Aday memurun, asalet tasdiki onaylanmadan istifa etmesi sonrası dönüşü

Çok
5 ay 3 hafta önce #16497 Yazan: ademir
Merhaba, ben 2012 yılında, Adalet Bakanlığında zabıt katibi kadrolu memur olarak göreve başlayışımın ardından aday memur iken yani asalet tasdikim onaylanmadan usulüne uygun olarak istifa ettim. Şimdi geri dönmek istiyorum. Bu konuda DMK' nin 92, maddesine atıfta bulunuyorlar. Ama bu konuda bilgisi olan siz değerli arkadaşlardan bilgi ve görüş almak istiyorum. Acaba nasıl olur dönüşüm? Olur mu olmaz mı, neye bağlıdır. Böyle bildiğiniz örnekler varsa bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
5 ay 3 hafta önce #16499 Yazan: semazen
Aday memur iken istifa edenlerin sınava girmeden tekrar atanmaları ancak kendi kurumlarına olur. Bunun için kurumunuza bir dilekçe ile başvurmanız gerekir. Kurum sizi tekrar göreve alıp almayacağı konusunda takdir yetkisine sahiptir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ademir

Çok
3 ay 1 hafta önce - 3 ay 2 gün önce #16660 Yazan: ademir
Sevgili semazen cevabınız için teşekkür ederim. Acaba bu yazılacak dilekçeye örnek verebilir misiniz? Ona bakarak yazmak isterim. İster buradan ister mail adresime de atabilirsiniz size zahmet olmazsa
Son Düzenleme: 3 ay 2 gün önce Düzenleyen:Kül Tigin

Çok
3 ay 1 hafta önce #16661 Yazan: semazen
... tarihinde .... sicil numarası ile kurumunuzda zabıt memuru kadrosunda göreve başladım. Ancak kişisel sebeplerle ... tarihinde usulüne uygun olarak görevden çekilmek durumunda kaldım.

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun "Memurluktan çekilenlerin yeniden atanması" başlıklı 92 inci maddesi hükümleri çerçevesinde durumuma uygun bir kadroya yeniden atanmam hususunu takdirlerinize arz ederim.

Çok
3 ay 1 hafta önce #16662 Yazan: ademir
Yanıt için çok teşekkür ederim sevgili semazen. Dilekçeyi hazırlarken kişisel sebep sebeplerimi de belirtmeme gerek var mı acaba? Ben annemin ağır hastalıkları sebebi ile bırakmıştım. Hala da anneme bakıyorum. Bunu dilekçeye belirtmem uygun olur mu acaba yoksa acıtasyon filan yapıyor diye olumsuz mu bakarlar :-)

Çok
3 ay 1 hafta önce #16663 Yazan: semazen
Kişisel sebep yerine yazabilirsiniz.

Sayfa oluşturma süresi: 0.651 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.