logo yeni

Kadrolu memurun sözleşmeli memuriyete geçmesi

Daha
2 hafta 2 gün önce #16276 yazan Bilmuh
Bilmuh konu oluşturdu: Kadrolu memurun sözleşmeli memuriyete geçmesi
Bir kurumda merkezi atamada atanarak aday memur olarak görev yapmaktayım. Aynı Kpss puanım ile yakında geleceğini düşündüğüm sözleşmeli alıma başvuracağım. Geçmem için usulüne uygun istifa etmem gerekiyor. 4/B sözleşmeli personelin kadrolu(merkezi) alımlara istifa ile geçebileceğine dair DPB görüşü bulunuyor ki sitenizde de okudum. Fakat merkezi atama ile atanan personelin, 4/B sözleşmeli pozisyona usulüne uygun istifa ile geçebileceğine dair DPB bulamadım. Bunu gösterebilir misiniz?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 hafta 2 gün önce #16277 yazan osman1
osman1 konu cevapladı: Kadrolu memurun sözleşmeli memuriyete geçmesi
Memur istifa ile 4/B sözleşmeli personel olabilir. İstifanın usullü veya usulsüz olmasının da bu geçişte önemi yoktur. Ancak daha önce merkezi yerleştirmede kullanılmış olan kpss puanının merkezi olarak yapılacak 4/B yerleştirmelerinde yeniden kullanılamayacağını, ancak merkezi olmayan kurumsal 4/B atamalarda kullanılabileceğini düşünüyorum.

Daha
2 hafta 1 gün önce #16280 yazan Bilmuh
Bilmuh konu cevapladı: Kadrolu memurun sözleşmeli memuriyete geçmesi
Evet ama ben bununla ilgili DPB görüşünü bulamadım. Bunu merak ediyorum

Daha
2 hafta 1 gün önce #16281 yazan metinc
metinc konu cevapladı: Kadrolu memurun sözleşmeli memuriyete geçmesi
Atamanızın merkezi yerleştirme ya da kurumsal yerleştirme olarak yapılmasının bir önemi yok. Bir memur her zaman istifa ettikten sonra gerekli şartlara sahip ise sözleşmeli personel pozisyonuna atanabilir.

Daha
2 hafta 1 gün önce #16284 yazan Bilmuh
Bilmuh konu cevapladı: Kadrolu memurun sözleşmeli memuriyete geçmesi
Aşağıdaki linkte sözleşmeli personelin aynı kpss puanı ile merkezi atamalara tercih verip yerleşebileceğinin DPB görüşüne yer verilmiş. Aynı şekilde merkezi atama ilen yerleşen memurun aynı Kpss puanı ile istifa edip 4/B sözleşmeli pozisyona yerleşebileceğine dair DPB görüşü arıyorum. Gösterebilir misiniz?

https://memurunyeri.com/2012-08-19-18-24-50/devlet-personel-baskanligi-gorusleri/kpss-sinav-ve-nitelikler/3404-4b-sozlesmeli-pozisyona-yerlestirilenlerin-tekrar-ayni-puani-kullanmasi.html

Daha
2 hafta 1 gün önce - 2 hafta 1 gün önce #16285 yazan osman1
osman1 konu cevapladı: Kadrolu memurun sözleşmeli memuriyete geçmesi
Verilen linkte aynı KPSS ile iki defa yerleştirme yapılabileceğinden değil, kurumlar adına (merkezi olmayan ve sadece belli bir kuruma ilişkin yerleştirme işlemleri) ÖSYM Başkanlığınca yapılan sözleşmeli personel yerleştirme işlemi neticesinde yerleştirilmesi yapılanların aynı KPSS sonucunu kullanarak ÖSYM Başkanlığınca merkezi olarak yerleştirilebileceğinden söz edilmektedir.

Aynı yazıdan da anlaşılacağı üzere, bir puanla iki merkezi yerleştirme olmamaktadır. Ancak siz şu anda Devlet memuru olarak görev yaparken, başka bir kurum tarafından 4/B personel alımı amacıyla ÖSYM'den istenecek kurumsal yerleştirmeye aynı puanla başvurabilir ve yerleştirilmeniz halinde memurluktan istifa ederek sözleşmeli pozisyonda görev alabilirsiniz.

Kurumsal merkezi yerleştirmeye örnek bir sözleşmeli personel ilanı:
http://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2017/KPSS/TERCIH7/KILAVUZ22062017.pdf
Son Düzenleme: 2 hafta 1 gün önce yazan osman1 .

Sayfa oluşturma zamanı: 0.469 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.