logo yeni

calisanlar2 copy

4 Yıllık Lise den dolayı Ek bir kademe

Çok
3 yıl 3 ay önce #16212 Yazan: kadir02
Merhabalar kolay gelsin...

13 yıllık memur İmam Hatip Lisesi Mezunu. İlk işe girişi MYO mezunu olarak başlamış. Şuan 4 Yıllık Üniversite Mezunu. Arkadaş dilekçesinde İmam Hatip Lisesi Mezunu olduğunu ( 4 Yıllık) ek bir kademe verilmesini talep etmiştir. Ek bir kademe verilirse hangi kanuna göre verilecek. ? HİTAP ta karşılığı TERFİ (E.K.E.A. KADEME İLERLEME)657/64. MAD.ne mi göre yoksa TERFİ (K.H.A. KADEME İLERLEME)657/64. MAD ne mi göre giriş yapılmalımıdır.? yardımcı olursanız sevinirim Teşekkürler Kolay gelsin ?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 yıl 3 ay önce #16214 Yazan: nazli
nazli tarafından 4 Yıllık Lise den dolayı Ek bir kademe konusunda yanıtlandı
657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 36/A/6/b maddesine göre; ortaokul ve dengi, lise ve dengi okulların normal öğrenim süresinden fazla olduğu hallerde, başarılı her öğrenim yılı için bir kademe ilerlemesi uygulanacağı hükme bağlanmıştır.
Bu hükme göre, fazla eğitim süresi nedeni ile verilecek olan ilave kademe, sonradan yapılacak intibak işlemlerinde de göz önünde bulundurulması gerekecektir.

HİTAP'ta işlemin nasıl yapıldığı konusunda bir bilgim yok, ancak ilave kademenin hem kazanılmış hak aylık seviyesine ve kem de emekli keseneğine esas seviyesine eklenmesi gerekecektir.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: kadir02

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.145 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.