logo yeni

Engelli emeliliği

Daha
1 hafta 5 gün önce #16182 yazan Dereli
Dereli konu oluşturdu: Engelli emeliliği
Merhabalar
08.09.2010 %46 engelli raporu ile devlet memurluğuna atandım .Daha önceden sskdan 7yıl 11 ay günün var.emekli sandığı ile birleştirme yaptım şu anda toplamda 5450 hizmetim bulunuyor.10.09.2014 tarihinde merkez sağlık kurulu raporu %62 toplamda 15 yıl 1ay 15 gün hizmetin var .SSK girişim 1998 ama sskda engelli olarak hiç çalışmadım .engelli olarak devlet memurluğu nda çalıştım. Ben bu şartlar altında emekli olabilir miyim. Teşekkürler

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 hafta 5 gün önce #16183 yazan muna
muna konu cevapladı: Engelli emeliliği
Engelli olma durumunuzun çalışmaya başlama tarihinde mevcut olup olmadığına göre emekliliğe hak kazanabileceğiniz tarih değişecektir. Çalışmaya başlama tarihi olarak, sigortalı olarak prim ödemeye başladığınız tarihi almanız gerekecektir.
Bu sitede rastladığım bir yazıda, iş başlama tarihi ve engel durumuna göre emekli olunabilecek süreler yer alıyor. YAZI

Daha
1 hafta 5 gün önce #16186 yazan Dereli
Dereli konu cevapladı: Engelli emeliliği
Engelli ilk işe girişim 08.9.2010 ben sonradan engelli oldum yani sigortalı işte çalışırken engelli duruma geldim.08.09.2010 kadar normal statüsüne çalıstım .

Daha
1 hafta 5 gün önce #16187 yazan Dereli
Dereli konu cevapladı: Engelli emekliliği
Memur olmadan 6 ay fian önce aldım raporu

Daha
1 hafta 5 gün önce #16188 yazan muna
muna konu cevapladı: Engelli emekliliği
1998 yılında işe girmeniz ve sonradan %62 oranında engellilik durumunuzun ortaya çıkması nedeniyle, 15 yıl sigortalılık süresi ve 3960 gün prim ödemiş olmanız durumunda emekli olabileceğinizi düşünüyorum.
Çalışma gücünün en az %60’ını veya görevini yapamayacak şekilde meslekte kazanma gücünü kaybettiğinizin SGK tarafından yetkilendirilen sağlık kurullarınca düzenlenecek raporlarla belgelendirilmesi halinde malülen emekliye ayrılmanız da söz konusu olabilir.

Daha
1 hafta 5 gün önce #16191 yazan Dereli
Ben engelli emekli olmak istiyorum malulen değil çünkü ufak bir işyeri açmayı düşünüyorum malulen emekli olursam bir daha çalışamam.merkez sağlık kurulu raporu %62

Daha
1 hafta 5 gün önce - 1 hafta 4 gün önce #16192 yazan Dereli
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim.muna
Son Düzenleme: 1 hafta 4 gün önce yazan Dereli.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.541 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.