logo yeni

Engelli Aracı

Daha
9 ay 3 gün önce #15980 yazan erkanbil
COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED_NEW
İyi günler Papatya Hanım, konu dışı bir sorum olacak. Eşim ms 'den ve bu hastalığa bağlı sol gözü tamamıyla görmeme ve yürüme zorluğuna bağlı %46 oranımız var. Lakin raporda 100 m de sonra yürüme zorluğu var ibaresi yer alıyor. En son rapor oranı böyle ,ama Geçen 6 ay içinde de meme ca yani meme kanseri oldu iki meme operasoyon geçirdi implat koyuldu. hormon tedavisi görüyor. Biz eşimi dr götürmede ve yaşam zorluğu ve kalitesinde ki kayıplardan nasıl engelli aracı alabiliriz? Saygılarımla.......

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
9 ay 3 gün önce #15982 yazan papatya
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Sayın ERKANBİL
Öncelikle eşinize geçmiş olsun diyorum.
Mesajınızda sorduğunuz hususun, eşinize yardımcı olmak amacıyla sizin kullanacağınız bir aracın engelli indirimi uygulanarak alınması olduğunu anladım.

Bunun için eşinizin %90 engelli (tüm vücut fonksiyon kaybı oranı) olduğuna dair Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca rapor alınması, aracın trafik tescil işlemi yapılırken, araç sahibi olan eşinizin yanı sıra kullanıcı olarak sizin de kayıt altına alınmanız gerekir. Raporun aslını veya noter onaylı örneğini otomobili satın alacağınız bayiye vererek ÖTV indirimi yapılmasını istemeniz yeterli olacaktır.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Sayfa oluşturma zamanı: 0.592 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.