logo yeni

calisanlar2 copy

Hizmet Birleştirme

Çok
3 yıl 7 ay önce #15915 Yazan: Akdağ
Hizmet Birleştirme, Akdağ tarafından oluşturuldu
Merhaba,

Sağlık Bakanlığında hemşire olarak çalışmaktayım.26.09.1999 tarihinde işe başladım :(
öncesinde 9 ay kadar özel sektörde sigortalılık sürem var. Sağlık bakanlığında her beş yıla bir yıl yıpranma düşünülüyor ve verilecek olan bu yıpranma miktarının 09.09.1999 tarihinden önce işe başlayanlar ve sonra başlayanlar için iki farklı hesaplama yöntemi hazırlanmış...1999 dan önce memuriyete başlayanlara emeklilik yaşından verilen sürenin düşmesi, sonra başlayanlara ise %50 sinin düşülmesi planlanmış...Benim bugün 18 yıl hizmetim var. Yıpranma payının verilmesi gündeme gelirse, 4 yıla yakın yıpranma payı alabileceğim ve 58 yaştan bu süre düşülerek daha erken tarihte emekli olma fırsatım olacak fakat gün payıyla bu miktar bana %50 si olan 2 yıl olarak uygulanacak.Size sormak istediğim soru şu :hemşire olarak sigortalı çalıştığım (9 ay) bu süreyi hizmet birleştirme yaparsam memuriyete başlangıc tarihim 9 ay öncesine çekilir mi? Yıpranma gündeme gelmese bile bu birleştirme işini şimdi mi yoksa emekliliğe yakın mı yapmam uygun olur,teşekkür ederim.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 yıl 7 ay önce #15918 Yazan: osman1
osman1 tarafından Hizmet Birleştirme konusunda yanıtlandı
Sağlık personelinin fiili hizmet zammı konusunda henüz bir düzenleme yapılmadığından, konuya ilişkin net bir ifade kullanmak mümkün değil.
Sağlık hizmetleri sınıfında görev yapıyor olmanız nedeniyle, aynı sınıf kapsamındaki özel sektör hizmetlerinizin de kazanılmış hak aylığınızda değerlendirilmiş (2/3) olabileceğini ve hizmet birleştirmesi yapılmak üzere kurumunuz tarafından SGK'ya bilgi verilmiş olması ve hizmet birleştirmenizin yapılmış olması da mümkün.
Hizmetleriniz birleştirilmemiş ise, konuyu kurumunuza ileterek hizmet birleştirmesi için SGK nezdinde gerekli işlemler yapılabilir.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 yıl 7 ay önce #15920 Yazan: Akdağ
Akdağ tarafından Hizmet Birleştirme konusunda yanıtlandı
Osman Bey,hizmet birleştirme işlemi için işlemlerimi daha başlatmadım,onu kha ve eea için yapacağım ,benim merak ettiğim bu hizmeti birleştirdiğim zaman memuriyete başlama zamanım 9 ay geriye cekilir mi,bu zamansal olarak merak ettiğim en önemli husus.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
3 yıl 7 ay önce #15923 Yazan: osman1
osman1 tarafından Hizmet Birleştirme konusunda yanıtlandı
Memuriyet hizmetine başlama tarihini etkilemez. Sonuçta özel sektör hizmetlerinin memuriyette nasıl değerlendirileceği kanunda düzenlenmiştir.
Sağlık personelinin yıpranma payına ilişkin kanun çıkarsa, bu düzenlemenin özelde çalışan sağlık personelini de kapsayacağını düşündüğümüzde, özel sektördeki 9 aylık süre için de yıpranma zammından faydalanma durumunuz olur diye düşünüyorum.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Sayfa oluşturma süresi: 0.139 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.