logo yeni

LOJMAN TAHSİSİ HUSUSUNDA TUHAF DURUMLAR!

Daha
5 ay 1 gün önce - 5 ay 1 gün önce #15602 yazan NEDVED
NEDVED konu oluşturdu: LOJMAN TAHSİSİ HUSUSUNDA TUHAF DURUMLAR!
iLGİLİ YAZI Bİ ALT KISIMDA

(Ey Muhammed!) Biz senden önce hiçbir insana ölümsüzlük vermedik; ve şimdi sen ölürsün de onlar baki mi kalır? (Enbiya-34)

Biz, her insanın kaderini kendi boynuna(Kişisel Seçimine) bağlamışızdır.Diriliş günü, kendisi için bir kayıt çıkarıp yayımlarız. (İsra-13)
Son Düzenleme: 5 ay 1 gün önce yazan NEDVED.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
5 ay 1 gün önce #15603 yazan NEDVED
NEDVED konu cevapladı: LOJMAN TAHSİSİ HUSUSUNDA TUHAF DURUMLAR!

NEDVED yazan: Yaşadığım şehirde kendi kurumuma ait lojman bulunmamaktadır. bazıları da oturulamayacak halde olduğu için hakkında yıkım kararı çıkmış olduğundan yani...

Ama iş yerime yakın başka bir kurumun lojmanları var.Ve yıllardır en az 4 dairesi boş..Yani benim gördüğüm kadarıyla en az 3 yıl süredir boş..

Geçenlerde o lojmanlar ile ilgili yaşadığım şehirde bulunan o kurumun yetkilisi ile bizzat makamına gidip konuştum ve boş uygun olan lojmanın tarafıma tahsis edilmesini istedim. hatta elimde resmi dilekçemi de hazırlamıştım. Ama bana boşuna dilekçe verme dedi çünkü başka kamu kurum personeline vermeyeceğini söyledi, ve vermediği gibi sonradan işi yokuşa sürerek kendilerinin elinde olmadığını ana merkez kuruma başvuruda bulunmam gerektiğini söylediler.. ve bunu bizzat kendim dilekçe yollayarak değil de kendi kurumum aracılığıyla başvurup,kurumumun dilekçemi valiliğe göndermelerini sonra valiliğin onayıyla kendilerinin başka şehirdeki .... bölge kurumuna iletmem gerektiği hususunda da yol gösterdiler :)

Merak ettiğim şu ki ;

o lojmanda oturan ve ara sıra konuştuğum bir kurum personeli var ki abartısız söylüyorum 22 yıldır orda oturuyor!!! Evet yanlış duymadınız 22 yıldır...

ve onun dediğine göre ondan daha fazla süredir o lojmanda oturan varmış!!!

devlet lojmanlarında oturma süresi en fazla 5 yıl diye biliyorum ki bu durum neyin nesidir böyle,dile kolay 22 yıl ne yav!

o boş olan dairelerde yıllardır boşmuş!!! Benim şahit olduğum en az 3 yıldır boş..

Şimdi ne yapabilirim bu hususta? o boş daireler yıllardır boş olduğu için ve bir tanesi dahi resmi yoldan başvurmama rağmen tarafıma verilmezse bunu idari yargıya götürme hakkım varmı?

artı bana tahsis etmediği için ve yıllardır o lojmanlar boş kaldığından ötürü kira alınamamasından dolayı kamuyu zarara uğratmaktan dolayı bulunduğum şehirdeki o kurumun yetkilisi hakkında soruşturma açtırıp dava edebilirmiyim?

Başka bir kamu personeli olarak o lojmanda oturma hakkı durumum nedir? ve tüm bu hususlarda ne tür haklarım saklı?

Teşekkürler...

(Ey Muhammed!) Biz senden önce hiçbir insana ölümsüzlük vermedik; ve şimdi sen ölürsün de onlar baki mi kalır? (Enbiya-34)

Biz, her insanın kaderini kendi boynuna(Kişisel Seçimine) bağlamışızdır.Diriliş günü, kendisi için bir kayıt çıkarıp yayımlarız. (İsra-13)

Daha
5 ay 18 saat önce #15606 yazan osman1
osman1 konu cevapladı: LOJMAN TAHSİSİ HUSUSUNDA TUHAF DURUMLAR!
Lojmanlar, genellikle kurumların kendi personelinin ihtiyacı için kullanılıyor. Ancak bazen başka kurum personelinin de bu lojmanlarda oturtulduğunu görüyoruz.
Kamu Konutları Kanunu ve ilgili Yönetmeliğe göre, kurumlara ait sıra tahsisli lojmanlarda o kurum personelinin nasıl ve hangi sürelerle oturacağı, oturanların hangi puanlamayla nasıl belirleneceği belirtilmiş durumda. Mevzuattaki hükümlere bakıldığında, sizin başka kuruma ait sıra tahsisli bir lojmanda oturmanızın sağlanamayacağını anlıyorum.
Ancak, lojman başvurunuz reddedilirse açacağınız davada nasıl bir sonuç çıkar, onu şimdiden bilmek zor.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.418 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.