logo yeni

Mütercim kadrosu

Daha
10 ay 5 gün önce #15104 yazan erkanbil
erkanbil konu oluşturdu: Mütercim kadrosu
Papatya Hanım iyi günler, Ben Enformasyon memuru olarak Kültür ve Turizm Bakanlığında çalışıyorum.Mütercim için filolog şartı varmış. Almanca mezunu olarak mütercim ünvanına geçebilirmiyim; ayrıca mütercim kadrosu teknik kadro olarak mı geçer saygılarımla......

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
10 ay 5 gün önce - 10 ay 5 gün önce #15105 yazan metinc
metinc konu cevapladı: Mütercim kadrosu

erkanbil yazan: Papatya Hanım iyi günler, Ben Enformasyon memuru olarak Kültür ve Turizm Bakanlığında çalışıyorum.Mütercim için filolog şartı varmış. Almanca mezunu olarak mütercim ünvanına geçebilirmiyim; ayrıca mütercim kadrosu teknik kadro olarak mı geçer saygılarımla......

Kültür ve Turizm Bakanlığında mütercim karosuna atanabilmek için aşağıdaki şart aranmaktadır:
Fakülte veya dört yıllık yüksekokulların filoloji, mütercimlik, tercümanlık bölüm mezunu olmak ya da fakülte veya dört yıllık yüksekokullardan mezun olup Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından en az ( B ) düzeyinde başarılı olmak veya Yükseköğretim Kurulunca bu düzeye denk kabul edilen bir belgeye sahip olmak,

Ayrıca mütercim kadrosunun sınıfı GİH' tir.
Son Düzenleme: 10 ay 5 gün önce yazan metinc.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Sayfa oluşturma zamanı: 0.357 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.