logo yeni

memurun görev dışı çalıştırılması.

Daha
10 ay 1 hafta önce - 10 ay 1 hafta önce #14825 yazan erhanbld
erhanbld konu oluşturdu: memurun görev dışı çalıştırılması.
Arkadaşlar selamlar ben belediyede teknisyen memurum görevim harici şöför olur yazısıyla kamyonet kullanıyorum akşama kadar tabi teknisyenlik işinide yapıyorum bunun için ekstra bir ücret vermesi gerekirmi kurumun yasal haklar nelerdir acaba bilgisi olan yardım edebilirse sevinirim teşekkürler.
Son Düzenleme: 10 ay 1 hafta önce yazan erhanbld.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
10 ay 1 hafta önce #14826 yazan metinc
metinc konu cevapladı: memurun görev dışı çalıştırılması.
Kadronuz ne ise onun maaşını alırsınız. Bunun dışında yaptığınız mesai dışı fazla çalışmanın maaşını alırsınız.

Daha
10 ay 4 gün önce #14830 yazan Blade-19
Blade-19 konu cevapladı: memurun görev dışı çalıştırılması.
MEMURUN BAŞKA SINIFTA VE DERECESİNİN ALTINDA BİR GÖREVDE ÇALIŞTIRILMIYACAĞI:

Madde 45 - (Değişik madde: 30/05/1974 - KHK/12; Aynen kabul: 15/05/1975 - 1897/1 md.)

Hiç bir memur sınıfının dışında ve sınıfının içindeki derecesinin altında bir derecenin görevinde çalıştırılamaz.

(Değişik fıkra: 12/02/1982 - 2595/2 md.) 5 inci ve daha aşağı derecelerdeki kadrolara, derece yükselmesi için gerekli nitelikleri haiz memur bulunmaması hallerinde, 36 ncı maddede belirtilen öğrenim durumları itibariyle tespit olunan yükselinebilecek dereceyi aşmamak ve karşılık gösterilecek kadro derecesi kazanılmış hak aylık derecelerinin üç üst derecesinden fazla olmamak kaydıyla, bu dereceler karşılık gösterilerek, kendi derecesi ile aynı sınıftan memur atanması mümkündür.

Bu gibiler, işgal ettikleri kadroda kazanılmış derece ve kademelerinin aylığını almaya devam ederler ve kazanılmış aylıklarındaki kademe ilerlemesi ve derece yükselmesi genel esaslara göre yapılır. Karşılık gösterilen kadrolar, ilgililer için kazanılmış hak teşkil etmez.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.411 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.